• Banner

  • Ka mbaruar

Dhiata e Re 1872

Ky botim është një ndër veprat më të rralla të shkrimit në gjuhën shqipe. Një libër tepër i vlefshëm për historinë e Shqipërisë në tërësi dhe veçanërisht në historinë e gjuhësisë shqiptare. Ky botim përbën një gur themelues të shkrimit shqip në historinë tonë.

80 000 Lekë
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Dhiata e Re (kopertinë e trashë)
Gjinia: Libra fetarë
Shqipëroi: Kostandin Kristoforidhi
Shtëpia botuese: Shtypshkronja A. H. Boyaģianit
Viti: 1872
Fq. 492
Pesha: 0.448 kg.

Mbi librin

Ky botim është një ndër veprat më të rralla të shkrimit në gjuhën shqipe. Një libër tepër i vlefshëm për historinë e Shqipërisë në tërësi dhe veçanërisht në historinë e gjuhësisë shqiptare. Ky botim përbën një gur themelues të shkrimit shqip në historinë tonë. Kjo vepër e bëri ndër të tjera të famshëm dhe të çmuar kontributin e Kostandin Kristoforidhit në historinë e vendit tonë. Ky ëshë botimi origjinal i Dhiatës së Re të përkthyer nga Kristoforidhi.

Lidhja e faqeve të librit është në gjendje shumë të mirë dhe të qëndrueshme. Faqet e librit janë në gjendje shumë të mirë dhe pak të zverdhura për shkak të kalimit të kohës.

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Botuesi: Te tjere

Poesie e prose, Migjeni, 1962

Në këtë botim janë paraqitur disa nga shkrimet më të rëndësishme të Migjenit në italisht si: Këngët e Mjerimit, Këngët e Rinisë, Novelat e Qytetit të Veriut etj. Libri është në gjendje shumë të mirë. Lidhja e faqeve të tij është e qëndrueshme.

Çmimi 1 600 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Te tjere

Gedichte, Martin Camaj

Në këtë botim janë paraqitur disa poezi të Martin Camajt në gjuhën shqipe dhe gjermane. Lidhja e faqeve të librit është shumë e mirë dhe e qëndrueshme. Faqet e librit janë në gjendje shumë të mirë. Në faqen e parë dhe të fundit të librit janë disa shkrime.

Çmimi 1 800 Lekë
More
Ne gjendje
16 libra të tjera në këtë kategori:
Përshtypjet (0)