Mësoni shqip

Information

Speciale

Mësoni shqip
Libra dhe metoda për të mësuar shqip.

Mësoni shqip Janë 12 produkte.

Jeni duke parë 1 - 12 nga 12 artikuj
 • $13.52 $16.90 -20% Është shitur

  Gustav Meyer-i, profesor gjerman i sanskritishtes dhe i gjuhësisë krahasimtare në Universitetin e Graz-it, e botoi fjalorin e vet etimologjik të shqipes në 1891.

  $13.52 $16.90 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $10.80 $13.50 -20% Është shitur

  Titulli: Albanian for English-speakers (pocket dictionary) / Shqipja për Anglisht-folësit (fjalor xhepi)Communication practicing in all fields, grammar, dictionary English-Albanian. More than 8,000 expressions with pronunciation.Autori: Luan KaceliShtëpia botuese: GrevisFq. 488Pesha: 0.26 kgISBN: 9

  $10.80 $13.50 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $12.39 $15.49 -20% Është shitur

  Fjalori nuk mund të mburret se është shterrues, se përfshijnë të gjitha fjalët e huaja që synojnë të hyjnë e të ngulen në gjuhën shqipe, por ka të drejtë të quhet një përpjekje e pastër, e prirë nga shqiptarizma, e cila dëshiron tu tregojë të gjithë shqiptarëve një të vërtetë të shëmtuar, që rreket të brejë fjalorin e gjuhës amëtare, ta tjetërsojë, ta...

  $12.39 $15.49 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $1.69 $2.11 -20% In Stock

  Abraham Linkolni kishte një besim po aq të madh sa edhe shtati i tij. Që nga fëmijëria e tij në Kentaki dhe Indiana e deri tek puna e tij ligjore si avokat në Ilinois, dhe në fund në Uashington si President i Shteteve të Bashkuara, Abi e dinte që ai kurrë nuk ishte vetëm.

  $1.69 $2.11 -20%
  Ulje çmimi!
  In Stock
 • $4.50 $5.63 -20% Ne gjendje

  "36 shkronjat" është një libër dhe fletore pune së bashku ku fëmija do të mësojë si t'i lexojë dhe si t'i shkruajë shkronjat. Kështu, ai do të përgatitet për klasën e parë.

  $4.50 $5.63 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $18.03 $22.54 -20% Në gjendje

  Në këtë fjalor do të gjeni: • 11 mijë fjalë bazë dhe 22500 fjalë të prejardhura e të përngjitura• Fjalët "amë" e "bija" në çerdhe• Përkufizime të thjeshta e të qarta, larg ngjyrimeve dhe ndikimeve ideopolitike• 10 mijë barasvlerës të gegërishtes• Krahinorizma gege e toske të shkoqitura

  $18.03 $22.54 -20%
  Ulje çmimi!
  Në gjendje
 • $16.90 $21.13 -20% Në gjendje

  Gjithçka që duhet të dini për gjuhën shqipe dhe përdorimin e saj. Libër i rekomanduar për mësues, studentë, gazetarë dhe për shkollat shqipe jashtë atdheut.

  $16.90 $21.13 -20%
  Ulje çmimi!
  Në gjendje
 • $16.90 $21.13 -20% Në gjendje

  Titulli: Albanian Verbs the art of conjugation, Batjar Bega, Sokol BegaGjinia: FjalorAutori: Batjar Bega dhe Sokol BegaShtëpia botuese: Bs-booksViti: 2017Fq. 490Pesha: 0.472 kgISBN: 978-9928-4352-3-1

  $16.90 $21.13 -20%
  Ulje çmimi!
  Në gjendje
 • $45.07 $56.34 -20% Ne gjendje
 • $20.28 $25.35 -20% Ne gjendje

  Botimi anastatik i Fjalorit të Gjuhës Shqipe të vitit 1954 përkon me 50-vjetorin e daljes në dritë të tij. Në të vërtetë 50-vjet janë shumë pak për të ndërmarrë një botim anastatik të një vepre; por vlerat e këtij Fjalori, pre e letargjisë disadhjetëvjetshe, e bëjnë të domosdoshëm rizgjimin e plotë të tij.

  $20.28 $25.35 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $10.14 $12.68 -20% Ne gjendje

  Vepra shtjellon të gjitha nocionet bazë të gramatikës së gjuhës shqipe. Ajo ofron të dhëna në sistem për shqipen e sotme standarde. Ajo jep mundësi të njihet struktura fonetike e gramatikore e shqipes standarde.

  $10.14 $12.68 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $2.82 $3.52 -20% Në gjendje
Jeni duke parë 1 - 12 nga 12 artikuj