Për të rriturit

Information

Speciale

Për të rriturit

Listë librash të sugjeruar si lexime për të rriturit gjatë verës 2012. Lista përfshin libra të zhanreve të ndryshme, kryesisht tituj të rinj por edhe të sugjeruar si lexime mjaft të këndshme gjatë pushimeve verore.

Për të rriturit Janë 27 produkte.

për faqe
Jeni duke parë 1 - 12 nga 27 artikuj
 • $9.02 $11.27 -20% Ne gjendje

  Beki është një gazetare që jep këshilla për kursime dhe investime të sigurta në një gazetë të njohur londineze. Është e këndshme, plot fantazi dhe e vendosur. Por ka një pasion të shfrenuar: dyqanet!

  $9.02 $11.27 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $4.50 $5.63 -20% Në gjendje

  Duras lëviz në drejtim të një arti gjithnjë e më të zhveshur dhe të një frymëzimi në të cilin autobiografia çlirohet nga pëlhurat e saj të fundit. Ndër to një dëshmi përvëluese: Dashnori, evokim i matur dhe tronditës i një marrëdhënieje të një vajze evropiane me një kinez të pasur.

  $4.50 $5.63 -20%
  Ulje çmimi!
  Në gjendje
 • $6.76 $8.45 -20% Ne gjendje
  1 Review(s)

  Në këtë libër, ju do të mësoni se nëpërmjet një komunikimi të frytshëm në jetën e përditshme, do të keni sukses në biznes apo politikë, në mësimdhënie apo sipërmarrje, në një marrëdhënie intime apo familjare.

  $6.76 $8.45 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $18.03 $22.54 -20% Në gjendje

  Vepra voluminoze është shkruar dhe është botuar dy vjet pas marrjes së Çmimit Nobel në Letërsi në vitin 2006. "Muzeu i pafajësisë" është një histori magjepsëse dashurie, me një shtritje të gjatë në kohë dhe një densitet të lartë emocional.

  $18.03 $22.54 -20%
  Ulje çmimi!
  Në gjendje
 • $7.89 $9.86 -20% Ne gjendje

  Në këtë libër, siç e shpreh vetë titulli i tij, bëhet fjalë për një ngjarje të vetme, me të njëjtën temë, por të vështruar e të rrëfyer nga gjashtëdhjetë e nëntë personazhe të ndryshme. Ai mund të lexohet nga faqja e parë në të fundit, por edhe në mënyrë të çrregullt, sipas dëshirës së lexuesit madje ai mund të hapet si një fjalor.

  $7.89 $9.86 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $15.78 $19.72 -20% Është shitur

  Një djalosh shtatlartë e flokëverdhë nga Europa, i cili e quan veten "Mogor del'Amore" (që do të thotë mongol i lindur jashtë lidhjes martesore), vjen në oborrin e një mongoli të vërtetë: Mongolit të Madh, perandorit Ekber.

  $15.78 $19.72 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $20.28 $25.35 -20% Ne gjendje

  Dieta mesdhetare është mënyra e të ushqyerit e popujve të Mesdheut. Ajo bazohet në përgatitjen e gatimeve të shijshme mesdhetare, duke përdorur lëndët e para që prodhohen në këto vende. Emërtimi dietë mesdhetare është bëtë sinonim i jetëgjatësisë dhe mbrojtjes së organizmit nga sëmundjet e zemrës, diabetit etj.

  $20.28 $25.35 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $11.27 $14.09 -20% Ne gjendje

  Asgjë nuk është më e keqe për Europën se sa një hegjemoni amerikane që na mbyt, që na pengon të jemi vetvetja dhe që të merremi vesh me Lindjen... Europa nuk është si një tryezë e shtruar: mishi i pjekur është Franca dhe Gjermania; me pak garnitura sallatash përreth është Italia, ndërsa pijet janë Beneluksi...

  $11.27 $14.09 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $9.02 $11.27 -20% Ne gjendje

  Famën ndërkombëtare ia solli romani "Fjalori Kazar" (1984), i cili u bë bestseller. Librat e tij janë përkthyer në shumë gjuhë të botës. M. Paviq zotëronte gjuhët kryesore europiane, si dhe disa gjuhë të vjetra. Ka përkthyer Pushkinin dhe Bajronin në serbisht. Ka qënë nominuar disa herë për çmimin "Nobel". Ka vdekur në Beograd më 30 nëntor 2009 nga...

  $9.02 $11.27 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $28.17 $35.21 -20% Ne gjendje

  Në Antologjinë historike që po i paraqitet lexuesit përfshihen materiale, të cilat i kushtohen historisë së periudhës 1912-1945, shkruar prej Ali Këlcyrës për RFE; të dhënat e periudhës 1944 - 1945 i kam hulumtuar në faqet e shtypit të refugjatëve politikë, pas vitit 1944, me autor Aliun; ndërsa lëndën që rrok lakun kohor 1925-1959 e kam qëmtuar ndër akiva.

  $28.17 $35.21 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $6.76 $8.45 -20% Ne gjendje

  Janë plot 12 ese kritike, të shkruara nga 12 personalitete të kulturës dhe të mendimit shqiptar, të cilët duke marrë në shqyrtim elementet filozofike, politike, nacionaliste e gjuhësore, na sjellin në vëmendje çështjen kombëtare. Çështja shqiptare dhe shqiptarët 100 vjet pas shpalljes së Pavarësisë.

  $6.76 $8.45 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $5.63 $7.04 -20% Ne gjendje

  Libri "Nga diktatura në demokraci" u botua fillimisht në Bangkok në vitin 1993 nga Komiteti për Rivendosjen e Demokracisë në Burma në bashkëpunim me Khit Pyaing (Gazeta e Epokës së Re). Librit i janë atribuar suksesi i shumë revolucioneve pa dhunë në katër anët e botës, nga Indonezia në Serbi apo në vendet e botës arabe.

  $5.63 $7.04 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
Jeni duke parë 1 - 12 nga 27 artikuj