Leximet e verës 2009

Information

Leximet e verës 2009
Këtu mund të gjeni librin tuaj për t'u lexuar gjatë verës. Lista e titujve dhe autorëve është sugjeruar nga vetë vizitorët tanë.

Leximet e verës 2009 Janë 21 produkte.

për faqe
Jeni duke parë 1 - 12 nga 21 artikuj
 • $11.27 $14.09 -20% Ne gjendje

  Përpara se të shpërthente te "Kodi i Da Vinçit", simbologjisti me famë botërore i Harvardit, robert Langtoni, thirret nga një institut zviceran kërkimesh shkencore për të transkriptuar një simbol të lashtë, damkosur në gjoksin e një fizikani të vrarë.

  $11.27 $14.09 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $8.45 $10.56 -20% Ne gjendje

  Furia është një vepër me energji shpërthyese, një komedi e pamëshirshme dhe e zezë, një studim thellësisht shqetësues i anës më të errët të natyrës njerëzore dhe një histori dashurie që të lë pa gojë. Gjithashtu është edhe një portret mbresëlënës i Nju-Jorkut.

  $8.45 $10.56 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $7.89 $9.86 -20% Ne gjendje

  Një përrallë komike e sajuar për mrekulli... Deti i Historive, prej nga autori nxori këtë libër prekës dhe argëtues, vijon të vërshojë përherë po aq i kthjellët dhe brilant.

  $7.89 $9.86 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $3.38 $4.23 -20% Ne gjendje

  Në vitin 1627, një njeri i quajtur D'Artanjan, erdhi në Paris për t'u bërë "mbret" i Moskëterëve. Tre nga këta luftëtarë trima - Portos, Atos dhe Aramis, u bënë shumë shpejt miqtë e tij. D'Artanjani ra në dashuri, por njëherësh atij iu shfaq edhe një rrezik i madh. 

  $3.38 $4.23 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $23.66 $29.58 -20% Është shitur

  Gjithë shoqëria shqiptare ka nevojë për këtë vepër. Kanë nevojë për të ata që e kanë jetuar atë kohë, e po aq, në mos për më tepër, ata që s'e kanë jetuar. Kanë nevojë të shtypurit e të nëpërkëmburit, e po aq, e mos më tepër, ata që shtypën të tjerët. Kanë nevojë antikomunistët, e po aq, ndoshta më tepër, komunistët.

  $23.66 $29.58 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $4.50 $5.63 -20% Është shitur

  Titulli: Byg ZhargalGjinia: RomanAutori: Viktor HygoPërktheu: Sokrat GjerasiShtëpia botuese: OmscaViti: 2000Fq. 192Pesha: 0.15 kg  

  $4.50 $5.63 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $5.63 $7.04 -20% Në gjendje

  Fjodor Dostojevski ka lindur më 11 nëntor 1821, Moskë, Rusi. Jeta e autorit rus Fjodor Dostojevski, ndër figurat më të shquara të literaturës botërore, ishte dëshmi e kësaj lloj vuajtjeje. Në moshën 15 vjeçare nëna i vdes nga tuberkulozi; dy vjet më pas vdes gjithashtu edhe i ati, një alkoolist i dhunshëm, për të cilin besohet se u vra nga shërbëtorët e tij.

  $5.63 $7.04 -20%
  Ulje çmimi!
  Në gjendje
 • $7.89 $9.86 -20% Është shitur

  Titulli: Viktor HygoAutori: N. MuravievaGjinia: BiografiShqipëroi: Bujar DokoShtëpia botuese: OMSCAViti: 2000Fq. 338Pesha: 0.37 kg.ISBN: 978-99927-40-32-9

  $7.89 $9.86 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $8.45 $10.56 -20% Ne gjendje

  Është një roman plot me teprime gjeniale, me një fantazi moskokëçarëse e me një potencë figurative marramendëse - një vepër detajesh madhështore dhe e një kompozimi të rrallë.

  $8.45 $10.56 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $10.14 $12.68 -20% Është shitur

  Titulli: Shtëpia e shpirtraveGjinia: RomanAutori: Izabel AljendeShqipëroi: Viktor KalemiShtëpia botuese: KonicaViti: 2000Fq. 420Pesha: 0.51 kg.  

  $10.14 $12.68 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $10.14 $12.68 -20% In Stock

  Lindur në San Francisco, Kaliforni, më 12 janar 1846, ai, sipas disa biografëve ishte biri i paligjshëm i një astrologu ambulant irlandez i cili nuk e njohu asgjëherë. E ëma , Flora Wellman, e bija e një shpikësi nga Ohio, kur ai ishte akoma 8 muajsh u martua me një fshatar të ve.

  $10.14 $12.68 -20%
  Ulje çmimi!
  In Stock
 • $7.89 $9.86 -20% Ne gjendje

  "Lulet e ftohta të marsit" është vepra më e pikëlluar e Kadaresë, është gati një requiem. Ngado të shoqëron një fjalor i zymtë. Është hera e parë që Kadareja del hapur përballë realitetit shqiptar, i zymtë dhe pesimist, për një tokë që e braktisën perënditë, për një mars, që, në të vërtetë, nuk është mars, për ca lule të rreme, të ftohta.

  $7.89 $9.86 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
Jeni duke parë 1 - 12 nga 21 artikuj