Summer books 2009

Information

Summer books 2009
Discover a good list of books suggested our visitors for the summer season.

Summer books 2009 There are 21 books.

per page
Showing 1 - 12 of 21 items
 • $23.66 $29.58 -20% Out of stock

  Gjithë shoqëria shqiptare ka nevojë për këtë vepër. Kanë nevojë për të ata që e kanë jetuar atë kohë, e po aq, në mos për më tepër, ata që s'e kanë jetuar. Kanë nevojë të shtypurit e të nëpërkëmburit, e po aq, e mos më tepër, ata që shtypën të tjerët. Kanë nevojë antikomunistët, e po aq, ndoshta më tepër, komunistët. Ky libër është jashtë botimit, por...

  $23.66 $29.58 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $4.50 $5.63 -20% Out of stock

  Title: Byg ZhargalCategory: NovelAuthor: Viktor HygoAlbanian translator: Sokrat GjerasiPublisher: OmscaYear: 2000Pgs. 192Weight: 0.15 kg  

  $4.50 $5.63 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $7.89 $9.86 -20% Out of stock

  Title: Viktor HygoCategory: BiographyAuthor: N. MuravievaAlbanian translator: Bujar DokoPublisher: OMSCAYear: 2000Pgs. 338Weight: 0.37 kg.ISBN: 978-99927-40-32-9

  $7.89 $9.86 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $8.45 $10.56 -20% Out of stock

  Title: Njëqind vjet vetmiCategory: NovelAuthor: Gabriel Garsia MarkesAlbanian translator: Gabriel Garsia MarkesPublisher: Botimet EnciklopedikeYear: 2000Pgs. 400Weight: 0.38 kg  

  $8.45 $10.56 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $10.14 $12.68 -20% Out of stock

  Title: Shtëpia e shpirtraveCategory: NovelAuthor: Izabel AljendeAlbanian translator: Viktor KalemiPublishing house: KonicaYear: 2000Pgs. 420Weight: 0.51 kg.  

  $10.14 $12.68 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $11.26 $14.08 -20% Out of stock

  Title: Otello, Arapi i VlorësOriginal: Otello, Arapi i VlorësCategory: NovelAuthor: Ben BlushiPublisher: Mapo EditionsYear: 2011Pgs. 416Weight: 0.49 kgISBN: 978-99956-39-60-0-0

  $11.26 $14.08 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $11.27 $14.09 -20% In Stock

  Title: Engjej dhe DjajAuthor: Dan BrownAlbanian translator: Amik KasoruhoPublisher: DudajYear: 2005Pgs. 480Weight: 0.5 Kg  

  $11.27 $14.09 -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • $8.45 $10.56 -20% In Stock

  $8.45 $10.56 -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • $7.89 $9.86 -20% In Stock
 • $11.27 $14.09 -20% In Stock

  Title: Bija e heshtjesCategory: NovelAuthor: Kim EdwardsAlbanian translator: Adelina AlbrahimiPublisher: OMSCA-1Year: 2009Pgs: 432Weight: 0.52 Kg  

  $11.27 $14.09 -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • $7.89 $9.86 -20% In Stock

  Title: Jeta, loja dhe vdekja e Lul MazrekutOriginal: Jeta, loja dhe vdekja e Lul MazrekutCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriPgs. 240Weight: 0.301 kgISBN: 978-99927-53-04-8

  $7.89 $9.86 -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • $16.90 $21.13 -20% In Stock
Showing 1 - 12 of 21 items