Literary Studies

Information

Literary Studies
Studime letrare, artistike, etj

Literary Studies There are 101 books.

per page
Showing 1 - 12 of 101 items
 • $4.51 $5.64 -20% Out of stock

  Title: Gëtja mes perëndimit dhe misticizmit orientalOriginal: Gëtja mes perëndimit dhe misticizmit orientalCategory: CriticsAuthor: Edvin CamiPublisher: Pika pa sipërfaqeYear: 2009Pgs. 110Weight: 0.111 kgISBN: 978-99956-82-11-8

  $4.51 $5.64 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $4.50 $5.63 -20% Out of stock

  Title: Viktor Hygo – KoktejAuthor: Orion ZavalaniPublisher: DituriaYear: 2002Pgs. 128Weight: 0.166 kgISBN: 978-99927-47-93-5

  $4.50 $5.63 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $4.51 $5.64 -20% Out of stock

  Title: Duke lexuar letërsinë e traditës, libri i dytëOriginal: Duke lexuar letërsinë e traditës, libri i dytëCategory: CriticsAuthor: Ali XhikuPublisher: DituriaYear: 2003Pgs. 132Weight: 0.171 kgISBN: 978-99927-47-92-7

  $4.51 $5.64 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $5.63 $7.04 -20% Out of stock

  $5.63 $7.04 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $5.52 $6.90 -20% Out of stock

  Title: Hylli i Dritës, nr. 2Original: Hylli i Dritës, nr. 2Category: Cultural paperPublisher: Botime FrançeskaneYear: 2009Pgs. 234Weight: 0.321 kg

  $5.52 $6.90 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $4.50 $5.63 -20% Out of stock

  Title: Magjia dhe magjistarët e fjalësOriginal: Magjia dhe magjistarët e fjalësCategory: CriticsAuthor: Jorgo BuloPublsher: DituriaYear: 1998Pgs. 324Weight: 0.381 kgISBN: 978-99927-31-X

  $4.50 $5.63 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $9.02 $11.27 -20% Out of stock

  Title: Arti i romanitAuthor: Milan KunderaAlbanian tranlator: Adem JakllariPublisher: ToenaYear: 2001Pgs. 182Weight: 0.171 kgISBN: 978-99927-1-399-2

  $9.02 $11.27 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $9.02 $11.27 -20% Out of stock

  Title: Për letërsinë shqipe të shekullit të 20-tëOriginal: Për letërsinë shqipe të shekullit të 20-tëCategory: Literature criticsAuthor: Shaban SinaniPublisher: NaimiYear: 2010Pgs. 496Weight: 0.551 kgISBN: 978-99956-859-4-2

  $9.02 $11.27 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $11.27 $14.09 -20% Out of stock

  Title: Poetika e dramaturgjisë dhe mendimit estetik (1901-1939)Original: Poetika e dramaturgjisë dhe mendimit estetik (1901-1939)Category: StudyAuthor: Jakup MatoPublisher: Akademia e Shkencave të ShqipërisëYear: 2005Pgs. 330Weight: 0.423 kgISBN: 978-99943-763-2-2

  $11.27 $14.09 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $5.63 $7.04 -20% Out of stock

  $5.63 $7.04 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $5.63 $7.04 -20% Out of stock

  Title: Një Uliks që s'mbërriti kurrë në Itakë (Martin Camaj)Original: Një Uliks qe s'mbërriti kurrë në Itakë (Martin Camaj)Category: StudyAuthor: Primo ShllakuPublisher: At Gjergj FishtaYear: 2006Pgs. 200Weight: 0.321 kgISBN: 978-99943-810-8-3

  $5.63 $7.04 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $11.27 $14.09 -20% Out of stock

  $11.27 $14.09 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
Showing 1 - 12 of 101 items