Reference: SKU000001

Publisher: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 1

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock
All best sellers
  • Banner

Albanian Literature
2008 bestsellers for the albanian literature books

Albanian Literature

Discover the 2008 Bestsellers for the Albanian Literature category...

There are 9 products.

Showing 1-9 of 9 item(s)
Active filters

Reference: SKU000664

Publisher: Onufri

Ceshtje te marrezise, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: Çështje të marrëzisëOriginal: Çështje të marrëzisëCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriPg. 112Weight: 0.18 kg.ISBN: 978-99927-45-19-3

Price ALL500.00
More
In Stock

Reference: SKU000118

Publisher: Ideart

Avangarde engjejsh, Agron Tufa

Review(s): 0

Title: Avangardë engjëjshOriginal: Avangardë engjëjshCategory: PoetryAuthor: Agron TufaPublisher: IdeartYear: 2005Pgs. 168Weight: 0.20 kgISBN: 978-99943-788-0-5

Price ALL500.00
More
In Stock

Reference: SKU000018

Publisher: Toena

Dragoi i Fildishte, Fatos Kongoli

Review(s): 0

Në fillim të viteve '90, Genci Skampa, reporter në një të përditshme, ftohet në një takim gazetarësh ballkanikë në Paris. Prej andej rrëfimi shpërngulet në kohë dhe hapësirë, vendoset në Pekin, në mjediset studentore të fillimit të viteve '60, ku protagonisti ka kryer studimet. 

Price ALL600.00
More
In Stock