Reference: SKU000001

Brand: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Review(s): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Price ALL700.00
More
In stock

Reference: SKU001180

Brand: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: AksidentiOriginal: AksidentiCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriYear: 2010Pgs. 274Weight: 0.347 kgISBN: 978-99956-87-12-0

Price ALL800.00
More
In stock
All best sellers
Between two wars
Between two wars

Between two wars

Libra mbi periudhen ndermjet dy lufrave boterore

There are 48 products.

Showing 1-12 of 48 item(s)
Active filters

Brand: Dituria

Odiseja arbereshe, Francesco Caccamo

Review(s): 0

Title: Odiseja arbëreshe, Terenc Toçi midis Italisë dhe ShqipërisëOriginal: Odissea arbereshe, Terenc Tocci tra Italia e AlbaniaCategory: HistoryAuthor: Francesco CaccamoAlbanian translator: Mariana YmeriPublisher: DituriaYear: 2013Pgs. 208Weight: 0.301 kgISBN: 978-9928-103-73-4

Price ALL800.00
More
In stock