Editorial

Information

Specials

Editorial
Perzgjedhje librash publicistik ne shqip.

Editorial There are 88 books.

per page
Showing 1 - 12 of 88 items
 • $7.57 $9.46 -20% Out of stock

  Title: Faqe të panjohura, artikuj dhe shënime publicistike, 1915-1919Author: Fan S. NoliPublisher: AlbinYear: 2002Pgs. 329Weight: 0.32 Kg.

  $7.57 $9.46 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $5.63 $7.04 -20% Out of stock

  Title: Frashëri në historinë e ShqipërisëOriginal: Frashëri në historinë e ShqipërisëCategory: HistoryAuthor: Alfred Frashëri, Neki FrashëriPublisher: DudajYear: 2007Pgs. 256Weight: 0.40 kgISBN: 978-99943-0-051-8

  $5.63 $7.04 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $7.89 $9.86 -20% Out of stock

  Title: Gjergj Bubani, Brumbulli në gaz, Vepra të zgjedhura II (1919-1944)Autor: Gjergj BubaniPublisher: OMSCA-1Year: 2007Pgs. 464Weight: 0.55 Kg.

  $7.89 $9.86 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $9.02 $11.27 -20% Out of stock

  Title: Gjergj Bubani, Publicistikë, Shënime udhëtimi, Vepra e zgjedhur I (1919-1944)Author: Gjergj BubaniPublisher: OMSCA-1Year: 2007Pgs. 520Weight: 0.61 Kg.

  $9.02 $11.27 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $11.27 $14.09 -20% Out of stock

  $11.27 $14.09 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $11.26 $14.08 -20% Out of stock

  Title: Skënder Sallaku ose si qeshnim nën diktaturëAuthor: Pëllumb KullaPublisher: ArbriYear: 2002Pgs. 248Weight: 0.33 kg.

  $11.26 $14.08 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $11.15 $13.94 -20% Out of stock

  Title: Jemi ku jemiCategory: CaricaturesAuthor: Jeton MikullovciPublisher: Koha DitorePgs. 160Weight: 0.51 kg.

  $11.15 $13.94 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $9.02 $11.27 -20% Out of stock

  Title: 50 + 1Original: 50 + 1Category: EssayAuthor: Blendi FevziuPublisher: OnufriYear: 2007Pgs. 352Weight: 0.45 kg.ISBN 978-99927-998-1-1

  $9.02 $11.27 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $10.14 $12.68 -20% Out of stock

  Title: Rrëfenja nga Amerika (Përjetime dhe portrete shqiptarësh në mërgim)Origjinal: Rrëfenja nga Amerika (Përjetime dhe portrete shqiptarësh në mërgim)Author: Pëllumb KullaPublisher: ArbëriaPgs. 296Weight: 0.39 kg.

  $10.14 $12.68 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $13.52 $16.90 -20% Out of stock

  Title: 33Category: Scripta imanentAuthor: Sokol BallaPublisher: UET PressPgs. 506Weight: 0.89 kgISBN: 978-99956-39-29-7

  $13.52 $16.90 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $11.26 $14.08 -20% Out of stock

  Title: Gomorra, Mafia tjetër e ItalisëOriginal: GomorraAuthor: Roberto SavianoAlbanian translator: Etleva Cani Demollari, Alketa YlliPublisher: DudajYear: 2008Pgs. 336Weight: 0.35 kg.

  $11.26 $14.08 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $6.76 $8.45 -20% Out of stock

  $6.76 $8.45 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
Showing 1 - 12 of 88 items