Philosophy & Sociology

Information

Philosophy & Sociology
Discover the 2009 Bestsellers in Albanian for the Philosophy and Sociology category...

Philosophy & Sociology There are 10 books.

Showing 1 - 10 of 10 items
 • $3.38 $4.23 -20% Out of stock

  Title: Arti i të jetuaritOriginal: Parerga e ParalipomenaCategory: PhilosophyAuthor: Artur ShopenhauerAlbanian translator: Erion KristoPublisher: IdeartYear: 2002Pgs. 120Weight: 0.121 kgISBN: 978-99927-797-4-8

  $3.38 $4.23 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $5.63 $7.04 -20% Out of stock

  Title: Këshilla për jetënCategory: PhilosophyAuthor: Arthur SchopenhauerAlbanian translator: Erion KristoPublisher: IdeartYear: 2003Pgs. 184Weight: 0.194 kgISBN: 978-99927-889-2-5

  $5.63 $7.04 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $6.76 $8.45 -20% Out of stock

  Title: Adam Smith, Pasuria e kombeveCategory: CriticsAuthor: Helen Winter, Thomas RommelAlbanian translator: Valentina KazanxhiPublisher: IdeartYear: 2006Pgs. 248Weight: 0.255 kgISBN: 978-99943-43-01-7

  $6.76 $8.45 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $9.02 $11.27 -20% Out of stock
  1 Review(s)

  Title: Si te sillemi me njerëzitOriginal: How to Win Friends and Influence PeopleAuthor: Dale CarnegieAlbanian Translators: Zhak Pilika and Kostanca PilikaPublisher: BaçaYear: 2005Pgs. 300Weight: 0.301 kg

  $9.02 $11.27 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $7.33 $9.16 -20% Out of stock

  Libri i tretë në mënyrë tematike e përmbledh problematikën me të cilën merret kjo trilogji dhe me udhëzimet e tij na drejton kah piedestalet e përsosmërisë individuale, deri te arritja e vetëbesimit dhe përfitimit të mjeshtërisë së oratorisë.

  $7.33 $9.16 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $13.52 $16.90 -20% Out of stock

  TitulliOrientalizmiImagjinimi europian i orientitAutoriEduard SaidPërktheuNolian SeitajShtëpia botueseLindje Perëndimef. 674Pesha: 0.75 kgISBN: 978-99956-609-9-4

  $13.52 $16.90 -20%
  Add to cart More
  Reduced price!
  Out of stock
 • $6.76 $8.45 -20% In Stock

  Title: Ngushëllimet e filozofisëOriginal: The consolations of philosophyCategory: PhilosophyAuthor: Alain de BottonAlbanian translator: Erion KristoPublisher: IdeartYear: 2004Pgs. 240Weight: 0.241 kgISBN: 978-99927-919-7-7

  $6.76 $8.45 -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • $6.76 $8.45 -20% In Stock

  Title: Filozofia politike, një hyrje e shkurtërOriginal: Political Philosophy , a very short introductionCategory: PhilosophyAuthor: David MillerAlbanian translator: Elton TahirllariPublisher: IdeartYear: 2007Pgs. 172Weight: 0.221 kgISBN: 978-99943-776-8-8

  $6.76 $8.45 -20%
  Reduced price!
  In Stock
 • $3.38 $4.23 -20% In stock

  $3.38 $4.23 -20%
  Reduced price!
  In stock
 • $3.38 $4.23 -20% In Stock

  Title: Si të sillemi me gratëOriginal: Parerga e ParalipomenaCategory: PhilosophyAuthor: Artur ShopenhauerAlbanian translator: Reshat KonçiPublisher: IdeartYear: 2003Pgs. 108Weight: 0.101 kgISBN: 978-99927-797-8-0

  $3.38 $4.23 -20%
  Reduced price!
  In Stock
Showing 1 - 10 of 10 items