Enciklopedi për fëmijë

Information

Speciale

Enciklopedi për fëmijë
Përmbledhje me libra enciklopedik për fëmijë. Librat janë të gjithë me ilustrime shumëngjyrëshe dhe shpjegime të qarta për fëmijë të moshave 8 vjeç e sipër.

Enciklopedi për fëmijë Janë 55 produkte.

për faqe
Jeni duke parë 1 - 12 nga 55 artikuj
 • $28.17 $35.21 -20% Është shitur

  Historia e njerëzimit që nga zanafilla e deri në ditët e sotme. Qëllimi i vërtetë i përvojës njerëzore dhe shtrirja e madhe e kohës, mjaftojnë për të habitur historianët, ndërsa lexuesi i zakonshëm s'do të dinte nga t'ia mbante nëse do t'i duhej të shpjegonte sidomos ngjarjet më të fundit. 

  $28.17 $35.21 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $22.54 $28.17 -20% Është shitur

  Kush e shpiku rrotën? Po motorrin me avull? Kush është gjeniu i llambës dhe kush e ka shpikur televizorin? Kush e gjeti mënyrën si t'i lëshonte astronautët në hapësirë? Po njerëzit, kush i mësoi të masnin kohën e të bluanin grurin?

  $22.54 $28.17 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $22.54 $28.17 -20% Është shitur

  Një libër interesant, argëtues i ilustruar me vizatime të mrekullueshme dhe fotografi të mahnitshme, që u ofron përgjigje të qarta dhe shteruese të gjithë atyre pyetjeve dhe kërshërive që apasionojnë aq fortë të rinjtë.

  $22.54 $28.17 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $5.07 $6.34 -20% Është shitur

  Përse flemë? Përse bën zhurmë tenxherja me presion? Përse na lotojnë sytë kur qërojmë qepë? A flenë peshqit? Përse derdhet qumështi kur zien? A ftohet shalqiri në diell? A e ngrohin rrobat e leshit njeriun? Përse gërhasim?

  $5.07 $6.34 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $20.85 $26.06 -20% Është shitur

  Kjo është historia e pikturës perëndimore, që nga varret e lashta egjiptiane deri tek arti modern, e treguar thjesht dhe qartë dhe e ilustruar me 160 nga veprat më të famshme botërore.

  $20.85 $26.06 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $28.17 $35.21 -20% Ne gjendje

  Sot, tok me një këshill, vendosa të gjurmoj këmba - këmbës dhe të kap Arabela Drumondin, një pirate të pashoqe për nga ligësitë. Një qenie vdekjeprurëse për këdo që i del përpara.

  $28.17 $35.21 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $22.54 $28.17 -20% Ne gjendje

  Një enciklopedi e përgjithshme që ngre dhe u jep përgjigje pikëpyetjeve që kanë të bëjnë me shkencën, natyrën, historinë, gjeografinë dhe ekonominë. Një libër për "detektivët" e dijes, të etur për të pasuruar njohuritë.

  $22.54 $28.17 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $28.17 $35.21 -20% Ne gjendje

  Për heronj të fuqishëm dhe hyj olimpikë,Për përbindësha të tmerrshëm dhe bisha përrallore,O Zot, më jep fuqi të rrëfej këto mrekulli,Se unë kam ardhur në viset e Greqisë,Për mitet dhe misteret e saj të flas.

  $28.17 $35.21 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $14.09 $17.61 -20% Ne gjendje

  A e dinit se shenjat e gishtërinjve të gjithësecilit janë të papërsëritshme? Të tillë janë edhe zëri juaj, mendimet tuaja dhe personaliteti juaj. Jeni vërtet i mrekullueshëm, por çfarë ju bën të jeni ky që jeni? Bashkohuni me autorin Robert Winston në një udhëtim të mahnitshëm si eksploratorë të mendjes dhe trupit tuaj.

  $14.09 $17.61 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $28.17 $35.21 -20% Ne gjendje

  Me fakte mahnitëse, ngjarje që të nxisin imagjinatën, fjalorth, pyetje dhe përgjigjie si dhe lojra e veprimtari pa fund. Gjithçka që duhet të dini është enciklopedia që i nevojitet çdokujt. Mbi 2000 ilustrime të mrekullueshme. E përmbledhur në dhjetë kapituj.

  $28.17 $35.21 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $18.03 $22.54 -20% Ne gjendje

  Me ilustrime shumëngjyrëshe dhe plot informacion, "Enciklopedia ime e parë" është burim themelor për mendjet kureshtare të lexuesve të vegjël.

  $18.03 $22.54 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $28.17 $35.21 -20% Ne gjendje

  Nga galaktika gjigante te bakteret mikroskopike, nga qelizat e trupit të njeriut te qytetërimet e lashta. Të gjitha temat thelbësore që shtjellohen sot në shkolla janë riprodhuar në këtë libër me mjeshtëri dhe në mënyrë tërheqëse.

  $28.17 $35.21 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
Jeni duke parë 1 - 12 nga 55 artikuj