Leximet e verës 2010

Information

Speciale

Leximet e verës 2010
Të dashur miq të librit,Këtu do të gjeni libra dhe autorë të sugjeruar nga ju vetë si tituj që mund t’i lexoni gjatë verës 2010. Nëse dëshironi të kontribuoni edhe ju me sugjerimet tuaja, atëherë ju ftojmë të bëheni pjesë e diskutimit pranë Blog-ut tonë.

Leximet e verës 2010 Janë 54 produkte.

për faqe
Jeni duke parë 1 - 12 nga 54 artikuj
 • $6.76 $8.45 -20% Ne gjendje

  Dy histori dashurie të ndërprera verbërisht. Kufoma e braktisur e një të riu. Një inspektor i ndjekjes së krimeve në kërkim të vrasësve. I ndërtuar si ndërthurrje e këtyre linjave, me personazhe të mjediseve nga më të ndryshmet, kryeqytetase dhe periferike, intekeltuale apo mafioze.

  $6.76 $8.45 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $6.76 $8.45 -20% Ne gjendje

  Në fillim të viteve '90, Genci Skampa, reporter në një të përditshme, ftohet në një takim gazetarësh ballkanikë në Paris. Prej andej rrëfimi shpërngulet në kohë dhe hapësirë, vendoset në Pekin, në mjediset studentore të fillimit të viteve '60, ku protagonisti ka kryer studimet. 

  $6.76 $8.45 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $8.45 $10.56 -20% Ne gjendje

  Enea nuk dinte më ç'të mendonte, madje i dukej se nuk e ndjente më veten atu. Ishte mes dy kohëve, duke u endur herë tek njëra dhe herë tek tjetra, por tani e ndjente se duhet të zgjidhte të tashmen. E shkuara ishte tepër larg për t'u rikthyer.

  $8.45 $10.56 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $9.02 $11.27 -20% Ne gjendje

  Në këtë roman trajtohet jeta e njerëzve të lodhur nga përditshmëria. Personazhi kryesor, Mikeli, një gazetar deri diku idealist dhe i ndershëm, gjendet përpara shumë vështirësive në jetën profesionale dhe atë vetjake.

  $9.02 $11.27 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $9.58 $11.97 -20% Ne gjendje

  Si engjëll! Kështu ishte ajo kur flinte. Kurora e artë e flokëve i binte mbi jastëk, si rreze drite që i jepnin më shumë bukuri këtij mëngjesi pranvere. Duart i mbante të mbledhura grusht afër buzëve që dukeshin si gonxhe, që drita ende nuk i kishte puthur për të çelur.

  $9.58 $11.97 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $10.14 $12.68 -20% Në gjendje

  Marku gjendet i mbërthyer në mes të një sistemi ligjor të çmendur dhe një vrasësi mafioz, që vepron i dëshpëruar për të mbuluar krimin e tij. E vetmja aleate e tij është një grua e quajtur Regi Lov që kishte vetëm katër vjet punë si avokate.

  $10.14 $12.68 -20%
  Ulje çmimi!
  Në gjendje
 • $9.58 $11.97 -20% Në gjendje

  Një provincë e vogël me zemër të ndjeshme nën trysninë e padrejtësisë, gjen mbështetje te pasioni dhe profesionalizmi i një gazetari të ri. Por a do të jetë pena e tij ajo që do të zgjidhë gjithçka? Mos duhet të jesh pak i krisur për të përmbysur gurët e këtij realiteti të çmendur?

  $9.58 $11.97 -20%
  Ulje çmimi!
  Në gjendje
 • $7.33 $9.16 -20% Ne gjendje

  Realitet që i ngjan makthit dhe makthe të pranishme po aq sa realiteti, në këtë atmosferë e çon ekzistencën personazhi i Kufomës.

  $7.33 $9.16 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $2.26 $2.82 -20% Është shitur

  Titulli: Kolonel ShabëriAutori: Honore dë Balzak (Balzaku)Botuesi: ABCViti: 2007Pesha: 0.1 Kg. Mbi autorin Honoré de Balzac lindi në Turs më 20 maj të 1799. Ne moshen 8 vjeçare mamaja e tij e dërgoi te studidonte ne oratorin e V

  $2.26 $2.82 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $9.58 $11.97 -20% Ne gjendjen

  Ja dhe një sprovë e re kaluar suksesshëm nga shkrimtarja e mirënjohur Brunilda Zllami... Këtë radhë ajo do ta befasojë lexuesin e saj me zhanrin në të cilin po shkruan. Një roman i verdhë? Jo vetëm kaq...

  $9.58 $11.97 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendjen
 • $9.58 $11.97 -20% Ne gjendje

  Në orët e tij të fundit në Zyrën Presidenciale, Presidenti që së shpejti do të largohet nga detyra, firmos një amnisti të diskutueshme nga ato "të minutës së fundit" për Xhoel Bekmanin, një ndërmjetës qeveritar famëkeq i Uashingtonit që gjashtë vitet e fundit i ka kaluar në një burg federal.

  $9.58 $11.97 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $9.02 $11.27 -20% Është shitur

  Romani hapet me përshkrimin e ikjes së mijëra shqiptarëve, në mars të vitit 1991, nga Shqipëria. Ikje jo aq nga rreziku i persekutimit policor, ngase regjimi totalitar ishte në shembje e sipër, sa nga vendi ku ishin shtresëzuar pasojat e sundimit të këtij regjimi.

  $9.02 $11.27 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
Jeni duke parë 1 - 12 nga 54 artikuj