• Banner

Siri Hustvedt
Siri Hustvedt

Siri Hustvedt

Siri Hustvedt është autore e një libri me poezi, tre përmbledhjeve me ese, libra nga aktualiteti dhe e gjashtë romaneve, përfshirën të shumëshiturit ndërkombëtarë What I Loved dhe The Summer Without Men (Verë pa burra). Ajo ka doktoraturë në gjuhën angleze nga Universiteti i Kolumbias dhe është pedagoge në psikiatri në Kolegjin Weil Cornell Medical College në Nju Jork. Puna e saj është përkthyer në mbi tridhjetë gjuhë.

Filtrat aktiv

Referenca: K1R1

Botuesi: Pegi

Një verë pa burra, Siri Hustvedt

Gra të përbuzura. Unë vajtova, ulërita dhe përplasa grushtet pas murit. Unë e tremba atë. Ai dëshironte paqe, ta linin rehat të vazhdonte rrugën e tij me neuroshkencëtaren e edukuar të ëndrrave të tij, një grua me të cilën ai nuk kishte as të shkuar, as dhimbje të mbartura, as konflikte.

Çmimi 800 Lekë
More
Ne gjendje