Libra me fabula

Information

Libra me fabula
Përmbledhje librash me fabula për fëmijë.

Libra me fabula Janë 23 produkte.

për faqe
Jeni duke parë 1 - 12 nga 23 artikuj
 • $4.50 $5.63 -20% Është shitur

  Titulli: Gërvisht e gërvishtOrigjinali: Gërvisht e gërvishtGjinia: FabulaAutori: Ferit LamajShtëpia botuese: OMSCA-1Viti: 2002Fq. 208Pesha: 0.211 kg

  $4.50 $5.63 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $3.38 $4.23 -20% Është shitur

  Është privilegj për letërsinë e sotme shqiptare dhe, sidomos atë për fëmijë, që i ka ardhur një talent i fuqishëm, Ferit Lamaj. Ta transplantosh realitetin e jetës në art me figura përrallore duhet mjeshtëri e rrallë dhe këtë mjeshtëri fabulistit Lamaj, si një filozof i kohës, e zotëron më së miri.

  $3.38 $4.23 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $3.94 $4.93 -20% Është shitur

  Është privilegj për letërsinë e sotme shqiptare dhe, sidomos atë për fëmijë, që i ka ardhur një talent i fuqishëm, Ferit Lamaj. Ta transplantosh realitetin e jetës në art me figura përrallore duhet mjeshtëri e rrallë dhe këtë mjeshtëri fabulistit Lamaj, si një filozof i kohës, e zotëron më së miri.

  $3.94 $4.93 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $6.20 $7.75 -20% Është shitur

  $6.20 $7.75 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $1.69 $2.11 -20% Është shitur

  Na ishte njëherë një ari i trishtuar i quajtur Boro, rob i cirkut... Por jo vetëm arinj: balena, delfinë, krokodilë dhe hipopotamë, që gjallojnë ujërave të kripura e ujërave të ëmbla: gamile e gazela, luanë e elefantë që pushtojnë hapësira të gjera toke.

  $1.69 $2.11 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $0.57 $0.71 -20% Është shitur

  Në këtë vëllimth janë paraqitur fabula të ndryshme në gjuhët angleze, italiane, greke, franceze dhe spanjolle, krahas gjuhës shqipe.

  $0.57 $0.71 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $5.63 $7.04 -20% Ne gjendje

  Titulli: Dhelpra, rrushtë dhe EzopiOrigjinali: Dhelpra, rrushtë dhe EzopiGjinia: FabulaAutori: Ferit LamajShtëpia botuese: EmalViti: 2010Fq. 176Pesha: 0.193 kgISBN: 978-99956-47-47-8

  $5.63 $7.04 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $2.26 $2.82 -20% Ne gjendje

  Më mirë nja dy fabula në xhep sesa xhepi bosh.

  $2.26 $2.82 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $5.63 $7.04 -20% Ne gjendje

  Titulli: Fshat e zanatOrigjinali: Fshat e zanatGjinia: FabulaAutori: Ferit LamajShtëpia botuese: IlarViti: 2012Fq. 176Pesha: 0.171 kgISBN: 978-9928-107-28-2

  $5.63 $7.04 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $2.26 $2.82 -20% Ne gjendje

  Më mirë dy – tri fabula në xhep sesa xhepi bosh.

  $2.26 $2.82 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $2.26 $2.82 -20% Ne gjendje

  Më mirë një fabul në xhep sesa një xhep bosh.

  $2.26 $2.82 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $3.38 $4.23 -20% Ne gjendje

  Vlera e variantit që po ju prezantojmë vjen nga fakti se këto fabula janë përdorur edhe si material didaktik për mësimin e gjuhës angleze në ndihmë të mësuesve, prindërve dhe fëmijëve që mësojnë këtë gjuhë.

  $3.38 $4.23 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
Jeni duke parë 1 - 12 nga 23 artikuj