Blogu

​Mirë se erdhët miq! 

Këtu do gjeni postimet dhe njoftimet më të fundit nga Libraria ShtepiaeLibrit.com

Rifreskimi i faqes në këtë vit të ri 2019
Përshëndetje miq! Urojmë që ta keni vënë re sakaq ndryshimin e faqes tonë. Në fakt kishim shumë kohë që nuk[...]
Gëzuar Vitin e Ri 2019!
Miq, ju urojmë Gëzuar Vitin e Ri 2019. Me këtë rast ju njoftojmë se faqja do të jetë e mbyllur[...]
Tea Stilton, Në gjurmët e Tulipanit të zi
Tea Stiltoni, motra e Jeronim Stiltonit është personazhi shumë i dashur, sidomos për vogëlushet, me të cilin lexuesi i vogël[...]
Shpata në shkëmb, Jeronim Stilton
Ju tërheqin aventurat e kalorësve trima, magjistarëve, kështjellave të magjepsura dhe pyjeve misterioze? Atëherë, bëhuni gati të dëgjoni Merlinin, që[...]
John Steinbeck
I lindur në Salinas, Kaliforni, më 1902, JOHN STEINBECK u rrit në një luginë bujqësore pjellore rreth 25 milje nga[...]
105-vjetori i ditëlindjes së Petro Markos
Sot mbushen 105 vjet nga lindja e shkrimtarit të madh Petro Marko, një nga shkrimtarët më popullorë të vendit tonë,[...]
Ernest Hemingway
Ernest Hemingway (shqiptuar edhe Ernest Heminguej 1899-1961), është shkrimtar, gazetar dhe aventurier amerikan. Ai ka lindur në Oak Park, Ilinois[...]
Petro Marko
Lindur në Dhërmi më 25 nëntor 1913 - vdiq në Tiranë më 1991. Petro Marko është një nga autorët më[...]
Të përjashtuarit, Elfriede Jelinek
Pa asnjë dyshim “Të përjashtuarit” është ndër librat më të lexueshëm të Elfriede Jelinek. Ai është bazuar në fakte reale[...]