Shkruani përshtypjet tuaja !

132
2500

Përshëndetje miq,

Faqja kryesore e librarise ShtepiaeLibrit.comKëtu mund të lini pershtypjet tuaja për faqen tonë ShtepiaeLibrit.com si dhe do të vlerësonim shumë edhe sugjerimet tuaja për përmirësimin e mëtejshëm të shërbimit tonë.
Shkoni direkt në fund të faqes për të shkruar përshtypjen tuaj. Ju faleminderit!

Gjithashtu, nëse dëshironi, ju mund të shkruani përshtypjet tuaja për librin ose librat shqip që keni lexuar.

Faleminderit,
Elvisi & Gjergji

SHPËRNDAJE
Artikulli tjetërNdryshon emri i dyqanit
 • Milevëza

  Pershendetje! Une kam bere nje porosi qe jam e detyruar ta kthej mbrapsht. Akoma nuk kam paguar per te. Por problemi im qendron ne faktin se nuk dua ta bllokoj ate liber per njerezit e tjere qe mund te jene te interesuar ta blejne. Si duhet te veproj?
  Faleminderit paraprakisht! 🙂

 • minerva

  Mirèdita te gjitheve, une jetoj ne Itali prej 15 vjetesh dhe ekserienca ime e pare me blerjen on -line ne kete sit web ka qene mjaft negative. Pasi pagova me karte kredit librin e perzgjedhur (Kryqtari i fundit) dhe prita me kot dorezimin e tij u njoftova me e-mail se libri kishte perfunduar dhe se mund te zgjidhja rimbursimin ose nje liber te ri. Optova per rimbursimin por kane kaluar mese 2 jave pa asnje pergjigje. Sinjali pozitiv eshte fakti qe te pakten ne kerkimin qe bera sot nuk eshte me e mundur ta blesh te njejtin liber por mendoj se do te ishte me e dobishme per klientet qe ky lloj verifikimi te behej perpara se te pranohej pagesa. Shpresoj te jete vetem nje vonese e rastesishme qe i detyrohet punes se shumte.

 • minerva

  Mirèdita te gjitheve, une jetoj ne Itali prej 15 vjetesh dhe ekserienca ime e pare me blerjen on -line ne kete sit web ka qene mjaft negative. Pasi pagova me karte kredit librin e perzgjedhur (Kryqtari i fundit) dhe prita me kot dorezimin e tij u njoftova me e-mail se libri kishte perfunduar dhe se mund te zgjidhja rimbursimin ose nje liber te ri. Optova per rimbursimin por kane kaluar mese 2 jave pa asnje pergjigje. Sinjali pozitiv eshte fakti qe te pakten ne kerkimin qe bera sot nuk eshte me e mundur ta blesh te njejtin liber por mendoj se do te ishte me e dobishme per klientet qe ky lloj verifikimi te behej perpara se te pranohej pagesa. Shpresoj te jete vetem nje vonese e rastesishme qe i detyrohet punes se shumte.

 • adea

  te dashur femij kjo faqe ju ufron libra aq te mir sa mund te njohesh shkrimar te shumt me deshiren e juaj ju mund te lezoni libra te shkruar nga shkrimtar te shumt e falenderoj kete faqe qe na ka ufruar libra te shumt

 • Pershendetje Bora,

  ju faleminderit per njoftimin dhe mbi te gjitha ju urojme shume suksese ne kete nisme mjaft simpatike.

  Elvisi & Gjergji

 • Vetem se njerzit u bënë tepër ‘ ‘të zgjuar” dhe nuk blejnë më mendimet e të tjerëve se kanë të tyrin ,më të mirë,kështu që sot kemi tepër letërsi dhe pak blerje.Mungesa e respektit për njeriun dhe fjalën e tij,që në Shqipëri për fat të keq,mbizotëron më shumë se në vende të tjera,e bën që dhe zëri letrar bashkë me larminë e fjalëve shqip të mos jetë në nivelin e duhur.Nga do ta dijë një i huaj se në një familje ka një talent mbi të tjerët kur të gjithë pjesëtarët e mendojnë veten ”talent”dhe nuk përhapin dukurinë e veçantë të talentit të vërtet?!Kjo ndodh dhe me letërsinë dhe veprat shqip

 • SARA

  pershendetje……jam nga Maqedonia…me intereson a mund ta gjej tek ju INFERNO nga DEN BRAUN

 • bedri

  vazhdoni keshtu,se na keni len pa mend.
  Ju faleminderit.

 • Andja

  Pershendetje… Doja te dija a eshte perkthyer ne shqip libri The Host is Stephanie Meyer?? Nese po ku mund ta gjej?

  Flm

  • Pershendetje, per momentin nuk kemi informacion qe te jete perkthyer.

 • Stela

  Gjate kohes kur po botohej Harry Potter jashte shtetit,J.K.Rowling mori iniciativen per te shkruar 7 libra te njejte por me shkrim dore.U vu re se kishte shume njerez te interesuar per keta libra me titullin :”The tales of Beedle the Bard” (perrallat e rapsodit Bidell)”.Eshte permendur te Harry potter 7 gjithashtu.Ju lutem a ka mundesi qe kjo shtepi te marri persiper perkthimin e ketij libri…Ka 157 faqe dhe ka lidhje me Harry Potter.Ka shume veta qe jane te interesuar,dhe ju siguroj qe gjithe fansat e Harry Potter do e blejne pasi nuk mendoj se do kushtoje(ne amazon.com kushton 7.36$ bashke me poste ) shume por ka dhe vlera te tjera te cilat ne i cmojme 😀 …Ju lutem ktheni pergjigje

  • Pershendetje Stela,
   ju faleminderit per sugjerimin. Persa i perket perkthimit, kjo duhet t’i komunikohet shtepise botuese Dituria, pasi ne jemi thjesht librari qe ofrojme edhe librat e Diturise.

 • Shpresa

  Me te vertete jam shume e kenaqur nga puna e juaj…skam koment do tu kisha thene vetem vazhdoni.

 • Stavrio Nikolla Risto

  Kjo është një faqe vërtet interesante . e kerkoja një të tillë ku mund të gjej ato që dua dhe ku mund të them atë që dua !

 • fiona

  Ju pergezoj per faqen qe paskeni hape edhe pse me kohe une tani e pashe. Jam lexuese e rregullt e librave dhe me te vertet u gezova qe pashe kete faqe. Ju pergezoj.

 • Arbnor AJETI

  Përshëndetje,
  Miq të librit – SHTEPIA E LIBRIT. Përmes këtij emaili, pranoni falenderimet e mija për punën tuaj të mrekullueshme që beni. Na keni sjell edhe viteve që lam pas cdo herë librat, romanet etj, me të mira si të shkrimtarëve shqiptarë ashtu edhe të shkrimtarëve të vendeve tjera. Komplimente për gjithë stafin tuaj, dhe ju uroj të gjithëve shendet, suksese dhe punë të mbarë dhe të palodhshme edhe në 2011…z.Elvisit&Gjergjit.

  Gjitha të mirat për të gjithë ju dhe anëtaret e shtepisë së librit.

  Sinqerisht :
  Arbnor Ajeti.

  • Pershendetje Arbnor,

   ju faleminderit per urimet dhe mbi te gjitha qe na ndiqni rregullisht.

   Perzemersisht,
   Elvisi & Gjergji

 • MIRLINDA LLESHI

  URIME 😀 PER KETE FAQE KJO ESHT NJE MERKULLI PER NE SUKSESE DHE GJITHE TE MIRATT NE VAZHDIM

 • ani

  Nuk me pelqen fare “Ditari i Aranites” Jam i mendimit se eshte kryekeput nje shtremberim i realitetit…..me vjen keq per shtepine botuese qe e ka marre persiper kete liber ta botoje ….

 • enxhi

  me pelqen shume

 • miradija

  deshta ti falenderoj Elvisin, Gjergjin per punen e tyre te perpikte. Jeni te mrekullueshem per kete kohe te veres edhe pse kemi mungese te kohes per lexim sidomos ne femrat sugjerimet dhe propozimet e juaja jane me se te mireseardhura ju falenderoj dhe uroj per sukseset e juaja shoqerisht ju pershendes.

 • hegil

  pershendetje moderatoreve te websitit. Ne fillim doja tju pergezoja per kete iniciative qe keni ndermarre, doja edhe tju pyesja per nje liber se kam kerkuar pothuajse ne te gjitha librarite e tiranes po nuk e kam gjetur. Po kerkoj librin e autorit JON KRAKAUER e titulluar NE ZBULIM TE VETVETES ( ose ne anglisht INTO THE WILD ). ju lutem qe te me ndihmoni. flm

  • Pershendetje Hegil, faleminderit qe na kontaktuat. Fatkeqesisht duhet t’ju njoftojme qe nuk e disponojme.

 • shpresa

  pershendetje…
  Ka pak kohe qe kam e kam vizituar kete faqe dhe me keni lene nje pershtypje shume te madhe…
  andaj u kisha thene vazhdoni

 • ne rradhe te par ju pergezoj per kete faqe te librit e cila na mudeson nje te ardhme te sigurt per te gjith femijet e botes . mirupafshim ….

 • valmire

  Ju falenderit shum.
  Vetem vazhdoni jeni me te miret…

 • jon

  Pershendetje a mund të më tregoni ku mund ta gjej romanin trendafili i eger sepse ne biblotek ye qytetit ne Pej me informuan se nuk e kemi kete liber dhe autorin nuk e di ju lutem a mundeni te me tregonmi se a egziston sepse me ben pershtypje .

  • Pershendetje Joni, na vjen keq por per momentin nuk e disponojme si liber.

 • valmire

  Për librin e Ismail Kadaresë,,Gjenerali i ushtris së vdekur”.
  Gjitha te mirat…

 • valmire

  Përshndetje…
  Më intereson sa kushton libri?
  Ju falënderit suksese…

 • valmire

  Pershendetje elvis dhe admin.mundesisht te me jepni info.per librin e Ismail K.,,Gjenerali i ushtrise se vdekur”.suksese ne te ardhmen…
  Valmirja

 • valmire

  ju falenderit shume per informatat.
  e beni nje pune qe deri me sot nuk e ka bere kush.
  suksese te me tutjeshme….

 • geri

  jeni shume te mire

 • valmire

  ju falenderit per informatat
  jeni me te miret.
  vetem vazhdoni…

 • valmire

  Pershendetje…
  Jam e interesuar te lexoj librin ,,ANTIGONA”e Sofokliut per te cilen kam degjuar shum fjal te mira.
  ju pershendes
  VALMIRJA

  • Pershendetje Valmire, faleminderit qe na kontaktuat. Libri qe ju kerkoni kushton 3 euro + 2 euro posta per ne Maqedoni = 5 euro ne total. Libri mund te porositet direkt nga faqja jone (Antigona) per me teper informacion ju lutem na kontaktoni ne adresen tone te email: admin (@) shtepiaelibrit.com

 • valmire

  ka pak koh qe ekam vizituar kete faqe dhe me te vertete me ka lene nje pershtypje te madhe.
  Do te kisha thene vetem vazhdoni…

 • FrAnCiiS

  ej elvis se ti je admini ktu !
  nqs un blej nji liber ktu ! do paguaj vetem aq para sa kushton libri apo edhe dergesen ???

  • Pershendetje, Franciis. Normalisht te gjitha faqet qe ofrojne produkte online e kane te detyrueshme qe te carxhojne edhe tarifen postare. Kjo vlen edhe per faqen tone kur klientet porosisin nje liber duhet te paguajne edhe tarifen postare e cila llogaritet automatikisht ne momentin qe ju e vendosni librin ne Shporte dhe me pas caktoni edhe vendin/shtetin ku deshironi ta dergoni. Shpresoj t’i jemi pergjigjur pyetjes.

 • FrAnCiiS

  oo cuna jeni te papam faree !!!!!
  hallal kto jan libra qe ja

 • abdyl hajrullahu

  kam bo nje perosi per vellimin Vepra te Faik Konices, dhe jam shum i kenaqur me profesionalizmin e shtepis se librit. Gezuar

 • deni

  Ju pershendes per kete faqe shume te dobishme per lexuesit shqiptar.Mendoj qe eshte shume e arrire por do sugjeroja qe ne katalogun e librave te futen me shume libra te fushave te caktuara.Kjo pasi shume student munde te jene te interesuar per literatur me te profilizuar. ME RESPEKT DENI

  • Pershendetje Deni, faleminderit per sugjerimin me vlere. Ke ndonje sugjerim tjeter me konkret per libra qe do deshiroje ti shihje ne faqen tone?

 • leand lakrori

  Pershendetje Elvis dhe Gjergji,
  U takuam para disa ditesh ne librarine “E Per7shme” dhe ti Elvis me ftove qe te hidhja nje sy ne website-in tuaj.
  Mund te them qe ngela shume i habitur, pozitivisht.
  Cilesia dhe profesionalizmi i prezantimit te dyqanit ne linje, numri i madh i referencave, sasia dhe cilesia e informacionit qe ju jepni, komunikimi qe keni me klientet bejne qe ju te jeni ne TOP 10 e websiteve te E-Biznesit shqiptar (nese ky TOP 10 do te ekzistonte) dhe mund te quheni konkurente te dinje te websiteve europiane.
  Faleminderit qe, ne kohen e internetit, ju i keni hapur nje dritare shume te madhe te gjithe shqipetareve, kudo qe jane, duke ju dhene mundesine qe te lexojne dhe te kultivohen ne gjuhen shqipe.
  Urime te perzemerta
  Leand Lakrori

  • Pershendetje Leand,
   shume faleminderit per vleresimin, urojme qe te kemi bashkepunime te kontakte te tjera ne te ardhmen e afert.

 • erisa

  pershendetje
  si fillim dua tiu uroj dhe suksese per forumin tuaj
  doja te dija se sa leke kushton etika per vajza dhe a mund te me jepni me shume informacion sepse nuk e kuptoj ate qe fiton nje liber falas.a mund te ma shpjegoni ju lutem shume.
  faleminderit per mirekuptimin
  tung

 • Luani

  Faqja me pelqen shume, ka kohe qe i jam edhe i regjistruar ne te.
  Kam dhe nje sygjerim per ju nese me lejohet ta beje.
  Do ishte me mire sikur te kishim dhe nje forum ku te bisedonim per librat ne adhuruesit e librave?

  • Pershendetje Luan, faleminderit per sugjerimin pasi eshte me vend. Ne fakt ne e kemi menduar disa here por nuk i kemi dhene shume prioritet per momentin pasi kemi merakun nese do kemi kohen e mjaftueshme per ta administruar, dmth per ta menaxhuar sa me mire. Gjithesesi, sugjerimi eshte i me se i mirepritur madje edhe ide te tjera qe mund te keni ne lidhje me Forumin.

 • rudi

  ju lumte sa mire qe e keni bere kete faqen e librit shqip. pune te mbare, e uroj qe shqiptaret te lexojne me shume se sa te shkruajne.

 • Bato Bega

  Te dashur miq te “Shtepia e Librit”,
  Elvisit dhe Gjergjit,
  Edhe une bashkohem me te gjithe pershtypjeshkruesit e siperm lidhur me hartimin dhe krijimin e nje faqeje te tille te institucionit tuaj.

  Ju uroj suksese ne shperndarjen e dijes dhe te kultures, brenda dhe jashte Shqiperise.

  Ju lumte dhe suksese ne pune tuaj.

  Bato Bega
  USA

 • Lirim Nezha

  Eshte kenaqesi te ndeshesh me librin dhe miq te tij edhe virtualisht.Shpresoj qe konstatimi sipas te cilit jane pakesuar miqte e librit,te mos jete i vertete.Edhe pse ka kaq shume perparim teknologjik,vleren e te qendruarit ne raft te librit nuk mund tja heqi asgje.Ju pergezoj per iniciativen ,ndonese e kam bere edhe me pare kete gje.Ju faleminderit qe na jepni mundesine te jemi ne kontakt te vazhdueshem me librin.
  Lirim

 • florida

  si gjithmone ju shkruaj
  mendoj per nje dyqan
  si adrese kontakti
  ku te shprehet
  nje liber ne nje adrese ne vend te nje tufe lule per nje urim
  do ishte me mire
  gjithmone ne kuadrin e biznesit tuaj

  • Pershendetje Florida, si gjithnje faleminderit per sugjerimin. E vleresojme 🙂

 • Marjani

  sot kam hy rastesishte ne kete faqe dhe kjo ka qen embelsia e dites, apo e javes, apo ndoshta edhe e muajit ehehe menjehere kam porosit nje liber :d, sukseseee te metutjeshmee.

 • Si ti blej Librat?

 • ema

  ju lutem mund te me sqaroni se si mund te marr nje liber qe une dua? mund ta lexosh ne internet apo e merr ne shtepi ku mund ta lexosh dhe kam degjuar shume per kete faqe por nuk jam shumme e informuar

  • Pershendetje Ema,
   faleminderit qe na kontaktuat. Librat jane vetem per t’u porositur nga interneti. Dmth nuk ofrohen si versione elektronike por si libra fizike.

 • ema

  hej .po habitem vertet nje faqe e mbrekullushme ju lumt eshte dicka vertet shum interesante por kam nje pyetje kam degjuar se eshte nje vidio e bere nga ju per librat si mund ta gjej????? faleminderit dhe suksese

  • Pershendetje Ema, faleminderit per mesazhin. Persa i perket videos nuk jemi ne dijeni pasi ne nuk kemi nje te tille. Por kemi dicka ne plan.

 • dervishi

  ju pershendesim dhe ju urojme per punen qe po e beni ….meq jemi larg ketu ne perendim,kjo faqe na bene te jemi me prane librit shqip dhe rreth te rejave te tij .

 • valmira

  URIME!!!!
  Kam nje muaj qe e kam zbuluar rastesisht ,kete faqe dhe nuk kam fjale per te pershkruar kete pune kaq te arrire ,por di vetem te them qe cdo dite qe vi ne zyre ,hap kompjuterin dhe faqja e pare qe vizitoj eshte shtepiaelibrit.com .

  Ju Pershendes me shume respekt dhe me punen tuaj na beni te ndihemi krenare ,si shqipetare ne te gjithe boten…

  • Pershendetje Valmira,

   faleminderit per fjalet e mira dhe qe na vizitoni rregullisht. E vleresojme.

   Elvisi & Gjergji
   Administratore

 • rexhina

  nuk di ca te them,eshte hera e pare qe hy ketu keshtu me ndihmoni pak ju lutem

  • Pershendetje Rexhina,

   faleminderit qe na shkruat. Uroj qe faqja jone te jete me interes per ju. Ne jemi gjithnje te disponueshem dhe ju mund te na kontaktoni ne formen e kontaktit tone.

 • stela

  NJE PUNE E SHKELQYER E STAFIT TUAJ.FALEMINDERIT
  SI MUND TA KRIJOJ NJE LLOG PERSONALE JU LUTEM DUA TE DI CFARE PROCEDURE NDIQET

  • Pershendetje Stela,
   faleminderit per mesazhin. Ne kemi krijuar nje manual dhe video te shkurter te faqja Regjistrimi
   Shpresoj t’ju vije ne ndihme.

 • dona

  flm shum qe keni happur keet liist per disa njerz qe e duan librin edhe qe e kan si ndjenj ne trupp librin kemi autor qe mundohen sado pak te na knqain me vargjet e tyre te embla flm shum sum nga ju duke marr parasysh kushtet qe kemi ne kosov flm edhe nihere nodhta pakez monotone qe 2 heeere flm por jom shum e emocjonume qe arrita te kyqem ne librat qe i kam per zeemertung mir u degjofshum

 • Shkumbin

  Pershendetje Elvis flm per informacionet qe me dhe, sa kushton per afersisht posta qe do me vij libri? posta toksore e kam fjalen?

  gjith te mirat 😀

  • Pershendetje Shkumbin,

   tarifat tona postare jane ato te Postes Shqiptare dhe kosto per postimin e nje libri eshte ne vartesi te vendit dhe peshes se librit qe ju porosisni. Sistemi yne ju lejon qe ta shikoni ne cdo moment se sa shkon tarifa per postimin e nje apo disa librave. Mjafton te fusni librin qe deshironi ne Shporten tuaj dhe pastaj te shkoni te (Shporta Juaj) dhe ne fund te faqes te “Opsionet e postimit” mund te zgjidhni vendin se ku deshironi t’i dergoni dhe duke klikuar linkun “Rillogarite” do t’ju tregohet edhe tarifa e sakte e postimit.

   Shpresoj t’ju kemi sqaruar sadopak. – Elvisi

 • Shkumbin

  Pershendetje, ju uroj suksese per kete projekt, por kisha nje pyetje?, si e beni dergesen e librave, me sakt nese un bej nje blerje te nje libri si do arrinte aji ne doren time?? ju pershendes

  • Pershendetje Shkumbin,

   faleminderit per komentin dhe per pyetjen. Dergesa e librave behet nepermjet postes, pra ne momentin qe ju porosisni nje liber ne faqen tone, ne me pas pergatisim paketen me librin apo librat qe ju deshironi dhe e postojme me poste drejt adreses tuaj. Ju ftoj te lexoni edhe shpjegimin ketu: http://www.shtepiaelibrit.com/libri/faq.php?cID=4

   Gjithe te mirat,
   Elvisi
   Administrator

 • zenije

  nese mundet romanin Shtegtimi i çajlld Harolldit nga Xhorxh Gordon Bajroni

 • besarta

  ishte nje roman me i pelqzer nga un edhe kurr nuk do ta harroj edhe gjithmon do ta lexoj

 • edona

  tung

  Pershendetje shtepia e librit jeni te mrekullueshem dhe ju uroj suksese
  Tung Tung
  Te gjitheve.SUKSESE!

 • Teuta

  Përshendetje,

  jeni të mrekullueshem

  suksesene te ardhmen.

 • Adi

  pershendetje: urime dhe suksese ne punen tuaj. faqja juaj eshte me te vertet shume me interes dhe e nevojshme. suksese te metejshme.. .

 • Blerim Valla

  JU UROJ PER KETE FAQE SHUME TE QELLUAR DHE VERTET AQ TE NEVOJSHME PER GJITHE DASHAMIRET E LIBRIT DHE LEXIMIT . SUKSESE DHE TA PLOTESONI VAZHDIMISHT ME INFO TE REJA DHE LIBRA TE RINJ.
  JU PERSHENDESE NGA GJAKOVA

 • mirdit

  Tungjatjeta,

  pune e paqme per na n’mergim qe deshirona me lexu shqip! Urime!
  A mundem me e gjet nje roman “Histori pa emra” qe ma kan rekomandu do miq?

  • Pershendetje Mirdit,
   faleminderit per urimin. Persa i perket librit qe kerkoni, kush eshte autor: Mimoza Hysa ? Nese ‘po’ atehere ne mund t’ja u gjejme dhe dergojme. Ju lutem na dergoni nje mesazh ne adresen tone [email protected]

   Faleminderit,
   Elvisi

 • EFTI

  NUK JAM E MIRE E INFORMUAR DHE S PO KUPTOJ SI TE MUND TE BEHM PJESE E KETIJ WEB

  • Pershenedetje Endri,
   menyra me e thjeshte do ishte duke u abonuar nepermjet email, nga ku mund te njoftoheni me pas per te rejat me te fundit.

   Gjithe te mirat,
   Elvisi
   Admin

 • ajlin

  shum mire veq vazhdoni keshtu

 • Indrit

  Mirembrema.
  Neve shqipetareve atdhetare na gufon zemra nga gezimi kur shikojme qe ne mes te kesaj mjergulle te krijuar nga persona dashakeqes (politikane) ka akoma njerez qe ja kushtojne cdo frymemarje perhapjes se dijes aq shume te munguar per shumicen e popullit tone.
  Vetem perpjekjet tona te sinqerta mund te injektojne me sukses diturine dhe dashurine per atdheun ne nje mase te gjere tek shqipetaret.
  Duhet te bejme shoqerine shqipetare te kupetoje se vetem nepermjet leximit e thithjes se diturise mund te vrasim prapambetjen dhe varferine intelektuale.
  Pra sic thote edhe RILINDASI YNE, DRITA E DITURISE PERPARA DO TE NA SHPJERE.
  Edhe njehere, urime per punen tuaj me te vertete heroike dhe pershendetjet me te perzemerta nga ana ime.

  • Pershendetje Indrit,
   shume faleminderit per inkurajimin dhe shpresoj te kemi mundesi t’ju sherbejme sa me mire. Mirepresim cdo koment apo sugjerim tjeter qe mund te keni.

   Gjithe te mirat,
   Elvisi

 • Malsia e Madhe

  Pershendetje
  Urime Krishlindjet dhe Vitin e Ri 2009 gjith lexuesve dhe redaksis shtepa e librit
  nga e juaja http://www.shqipnia.eu

 • Elton

  Pershendetje, dhe urime per kete faqe interneti kaq te rendesishme. Ku veprat ne Shqip, shiten. Ku shqiptari pasuron diturin e tij, e ku populli yne i tregon Evropes se lexon. Se pa kete faqe, shume nga ne do i blenim veprat qe lexojme ne gjuhe te huaja.
  Ju faleminderit (Shtepia e librit) e ju uroj vazhdim te suksesshem.

 • iris

  pershendetje,urime per iniciativen dhe punen e bere deri tani suksese te metejshme

 • Klotilda

  Faleminderit per korrektesine e sherbimit.
  Urime te perzemerta per kete inisjative shume te mirepritur.

 • Pershendetje Ina. Ju lutem pyesni me konkretisht per se kini nevoje.
  Faleminderit
  Gjergji
  Administrator

 • ina

  ej ku munem me gjet qet lektyr me ndihmoni

 • Pershendetje Erion,
  postimin e lexuam, por mbi te gjitha vleresojme konsideraten.

  Klotilda, gjithashtu faleminderit per konsideraten.

  Gjithe te mirat,
  Elvisi & Gjergji
  Administratore

 • Klotilda

  Pershendetje

  Erdhi dita e Arbrit 🙂
  Faleminderit per kete sherbim qe ofroni edhe faleminderit qe po kontriboni ne jetegjatesine e gjuhes tone. Femijet shqiptare qe lindin edhe rriten neper bote nuk kane per ta harruar shqipen fale sherbimeve tuaja.
  Ju falenderoj nga thellesia e zemres edhe urime per kete site kaq te shumepritur nga te gjithe.

 • Pershendetje,
  kam pershtypjet me te mira per librarine tuaj dhe, me shume kenaqesi shkruajta disa rreshta ne blogun tim.
  Une shkruajta ate qe pashe te arsyeshme e shpresoj qe ju ta pelqeni.
  Shkrimin tim te shkurter e gjeni ketu;
  http://erisel10.blogspot.com

  Ju uroj Suksese te reja!

 • Pershendetje Erion,
  ne rradhe te pare mire se erdhet ne Shtepine e Librit dhe gjithashtu faleminderit per porosine tuaj. Na vjen keq nese sistemi yne nuk ju ka derguar email menjehere. Gjithesesi, ne jemi ketu per cdo pyetje apo problem tjeter te mundshem.

  Gjithe te mirat,
  Elvisi & Gjergji

 • Miredita, me ne fund arrita te regjistrohem.
  Tani po porosis disa libra.
  Suksese!

 • Erion.S

  Pershendetje! Ju pergezoj per iniciativen tuaj te vlefshme per ne admiruesit e letersise.

  Kam deshire te blej libra dhe jam regjistruar dy here sot por ende nuk po marre e-mail konfirmimi nga ju. Adresat e-mail i kam shkruajtur pa gabime. Ndoshta keni ndonje difekt ne sistemin tuaj eletronik!?
  Jam ne pritje per te blere libra. Shpresoj te konfermohet regjistrimi i llogarise time.
  Pune te mbare dhe suksese!

 • Pershendetje Adelina dhe Albana,
  faleminderit te dyjave per mesazhet inkurajues dhe urojme qe do kemi mundesi t’ju sherbejme sa me mire ne te ardhmen.

  Mbetemi ne dispozicionin tuaj,
  Elvisi

 • albana

  PERSHENDETJE NGA LONDRA
  NUK E KENI IDEN SE SA U GEZOVA PER KETE FAQE INTERNETI DHE MUNDESINE PER TE BLER LIBRA PASI NE LIBRARINE KETU NA KAN HEQUR NGA RAFTI TE GJITHA LIBRAT SHQIP DHE KJO QE PREJ NJE VITI,
  DO DOJA TJU FALENDEROJA DHE TJU UROJA PER ME SHUM SUKSESE NE PUNEN TUAJ
  ALBANA NGA LONDRA

 • uaaaaaaaaa jam shum e befasur shum shum pun te mbar ju deshiroj edhe pergezime per faqen ….edhe nje pyetje a ka mundesi librin .pse, sterios passe … ok flm shum aaaaaaaa me shum respekt adelina ,,llozic,,

 • Sonte pata rastin te vizitoj faqen tuaj dhe vertete mbeta i befasuar per punen tuaj dhe kujdesin tuaj ne informimin me librat e rinj,me nje ekspoze jashtezakonisht fantastike.Ishte krenari e kenaqesi qe kalova disa caste te bukura me shfletimin e materialeve te kesaj faqeje dhe te te gjithe punes suaj te madhe.Nese dikush do me pyeste mua se cila eshte dhurata me e shtrejte qe mund te te beje nje mik apo nje i afert,une pa medyshje do te pergjigjesha:Libri eshte dhurata me e cmuar.
  Nga zemra ju falenderoj per kete pune.
  me respekt

  Nga Skandinavija
  Luigj Shkodrani

 • Pershendetje Agim,
  ne rradhe te pare faleminderit per interesimin. Aktualisht nuk kemi ndonje Abetare pasi do ta kishim publikuar, por mund te kontrollojme dhe t’ju kthejme pergjigje sapo te kemi ca informacione me konkrete.

  Elvisi

 • Agim

  …me duket e pamundur qe nuk mund te gjej nje Abetare te gjuhes shqipe, shkoj me shprese se nuk di se si ta kerkoj. Ne se eshte e vertete qe nuk e keni ,amundet qe ne ta porosisim dhe te jemi te sigurte qe nje dite do ta kemi?
  Faleminderit per pergjigjen

 • Pershendetje Rezi dhe faleminderit per mesazhin.

  Elvisi

 • rezi

  me vjen mire qe keni hapur nje faqe te till,ju uroj suksese dhe pune te mbare,tung

 • kristi

  jam shum e kenaqur qe hyra na boten e librave, ju faleminderit qe me pranuat

 • Pershendetje Bulka,
  faleminderit per urimin dhe nxitjen.

  Perzemersisht,
  Elvisi & Gjergji

 • bulka

  Urime per faqen , ju deshiroje punë te mbare.
  Ju lutem te keni ma shume informate per librat, do te keni mundesi qe me kohe do te permisoheni

  Urime
  Bulka

 • Agim

  Vetburrjen zakonisht nuk e pelqejme dhe shpesh ate qe mburret e quajme me ironi Burracak! Mendoj se ju nuk do te mburreni per kete qe keni bere.:-)

  Te lavderosh tjetrin nuk eshte mburrje dhe kete gje po bej me ju sot.

  Keni pergatitur dicka vertete te bukur dhe shume te vlefshme per lexuesit shqiptare. Nuk e kisha pare me pare dhe sot mora nje informacion te mjaftueshem qe me duhej per botimin e librave ne shqip. Per kete ju falenderoj dhe ju uroj qe te keni shume suksese jo vetem nga ana komerciale por edhe nga ana e informimit te lexuesit shqiptar ne sasine dhe ne kohen e duhur.

  Faleminderit, me respekt per punen tuaj. Agimi ne New York

 • Agron

  Ne nje bote te tille shu shesin kikirik on line, ju uroj pune te mbare dhe ju pergezoj per inisiativen. Me shume libra me mire.

 • Pershendetje Altin,
  ne fakt ne kemi disa hapsira dhe mundesi ku vizitoret mund te shkruajne pershtypjet e tyre per librat e ndryshem qe kemi publikuar, si dhe gjithashtu, te rubrika Shkrimet, ne publikojme here pas here shkrime, recensa dhe prezantime mbi librat dhe autoret e ndryshem te cilet gjenden ne librarine tone.

  Per te lene pershtypjet tuaja per librat qe jane publikuar, mjafton te krijoni nje llogari tuajen brenda Shtepise se Librit dhe kur te gjeni librin perkates, aty do gjeni edhe vendin ku mund te shkruani pershtypjen tuaj. Persa i perket recensave, ne jemi gjithnje te hapur t’i lexojme dhe publikojme ato sa here qe behen te disponueshme, qofte nga media po ashtu edhe nga vete vizitoret.

  Elvisi

 • Altin Goxhaj

  Te nderuar miq
  Ajo qe i mungon faqjes suaj eshte hapesira per recensa qe bejne lexues dhe kritik per librat qe publikohen.
  Ju propozoj qe te hapni nje rubrike ne faqe te pare e cila te kete lidhje per cdo liber per recensen qe mund te shkruajne njerezit por edhe per artikuj ne media per librin perkates

  respekte

 • VJOLLCA KASTRATI

  PERSHENDETJE DJE KAM BERE POROSINE PERMES E-MAILLIT SE PATA VESHTIRESI TE BEJ PAGESEN ME KARTEL BANKE,DUA TE DIJ A ESHTE BERE POROSIA DHE A ESHTE VALIDE.JU LUMT JENI PER QDO LAVDAT QE KENI BERE NJE PUNE TE TILLE QE SA VITE KERKOJ LIBRA SHQIP QE POROSISE VET OSE ISHA E DETYRUAR TE LEXOJ QKA DO VETEM TE JETE SHQIP.SUKSESE VJOLLCA

 • per te krijuar njohuri te reja

 • Pershendetje Dardan,
  aktualisht nuk kemi ende dicka me te zgjeruar.
  Gjithe te mirat,
  Elvisi

 • DARDAN

  EJ A KINI NAJ BIOGRAFI MA TE ZGJERUME PER E.Ç

 • DARDAN

  eyyyyyyy tung jeni shume te mire po me pelqeni shume.BRAVO!

 • Brikena Cabej

  Miredita,
  se pari desha t’ju pergezoj per kete faqe befasuese qe e zbulova vetem sot! O ç’mrekulli, me ne fund libri shqip vertet ne internet!

  Ju falenderoj nga zemra edhe per pasqyrimin e vitit Çabej.
  Sapo kam vene ne qarkullim edhe titullin e ri: Eqrem Çabej, Hyrje ne indoeuropianistike – Leksionet e Prishtines, shoqeruar edhe me CD e zerit te autorit me leksionin e pare.

  Duke marre shkas nga ky vit me koincidenca domethenese per albanalogjine, ju sugjeroj edhe disa tituj te tjere nga gjerdani Excipere:
  Fjalori (i gegnishtes) i Gazullit
  Fjalori (i toskerishtes) i Tases
  Fjalori latinisht-shqip (latino-epiroticum) i Frang Bardhit (Franciscus Blanchus), i pari fjalor i gjuhes shqipe

  Puna mbare e faleminderit edhe njehere
  Brikena

 • Pershendetje Blerta,
  menyra kryesore per te marre librin qe kerkon, eshte duke krijuar me pare nje llogari personale dhe pastaj mund te vendosesh librin apo librat qe deshiron ne Shporten tende dhe te ndjekesh hapat e Porositjes deri ne fund.

  Elvisi

 • blerta

  pershendetje jeni te mrekullushem
  veq pata nji pyje deshta te di si mundem te marr librin e Sami edhe Naimit librin e FlaMURIT

 • dashira

  hej shume suksese se jeni shume te mire

 • Simbad

  Te nderuar miq,

  Ju them dhe ju konsideroj miq, sepse kushdo qe ka zgjedhur te punoje per te perhapur LIBRIN, eshte miku me i çmuar i njerezimit. Ne nje kohe kur, libri eshte ndofta “malli” me pa vlere ne Shqiperi dhe kur “biznese” te tjera te bejne milioner pa mundim, ja nje grup idealistesh qe perpiqen ti japin atij, vendin dhe nderin qe meriton e qe nuk çmohet me asnje lloj monedhe a pasurie tjeter …
  Urime !

  Simbad

 • Pershendetje Merita,
  faleminderit per urimet dhe mirepresim cdo pyetje apo sugjerim qe mund te kesh ne te ardhmen.

  Me kete rast te ftoj te shtosh adresen tende te forma e Njoftimit me Email ne menyre qe te njoftohesh rregullisht per librat e rinj dhe te rejat nga Shtepia e Librit.

  Gjithe te mirat,
  Elvisi

 • Merita

  Unë rastesisht hyna ne ket web faqe dhe me pelqesh shum vertet paskeni bere diqka mir qe te informohemi ma shum per libra vetem vazhdoni super jeni.

 • Oli,
  faleminderit. Suksese edhe ty.

 • Oliana Selimi

  Pershendetje, miq!

  Suksese dhe urime per punen me “Shtepine e Librit”!