Biografi & Kujtime

Information

Biografi & Kujtime
Perzgjedhje librat biografik dhe autobiografik ne shqip

Biografi & Kujtime Janë 170 produkte.

për faqe
Jeni duke parë 1 - 12 nga 170 artikuj
 • $21.30 $26.62 -20% Është shitur

  Libri i Presidentit Bill Klinton Jeta ime është një portret i plotë dhe i sinqertë i një udhëheqësi botëror, i cili qysh në rininë e tij vendosi të vinte në shërbim të publikut dhuntitë intelektuale dhe politike, si dhe aftësinë e tij të jashtëzakonshme për të punuar fort.

  $21.30 $26.62 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $12.98 $16.22 -20% Është shitur

  Titulli: Angela MerkelAutori: Gerd LangguthShqipëroi: Elda GjanaShtëpia botuese: 55Viti: 2005Fq. 336Pesha: 0.42 kg.

  $12.98 $16.22 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $19.15 $23.94 -20% Është shitur

  Të botuara veçmas ose në organe si revista "Hylli i Dritës", gazeta "55" etj., të pesë "veprat" e kësaj përmbledhjeje të re, - Historia kurrë e shkrueme, Franceskanët e mëdhaj, Ut heri dicebamus, Frati i pashallarëve Bushatli dhe Njerz fisnikë, - vijnë tani jo thjesht të puqura në këtë botim.

  $19.15 $23.94 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $7.89 $9.86 -20% Është shitur

  Kam pasur rastin ta shikoj përditë shtetin duke rënë. Ky brez i shqiptarëve preku "shansin" e ndodhisë së rrallë. Në këtë kontinent nuk ka rënë kurrë shteti. Shteti ynë ra në vitin 1997, 85 vjet pas ngritjes së tij.Paqen mes shqiptarëve e ruajtën ushtarët e 11 kombësive të huaja.

  $7.89 $9.86 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $23.66 $29.58 -20% Është shitur

  Gjithë shoqëria shqiptare ka nevojë për këtë vepër. Kanë nevojë për të ata që e kanë jetuar atë kohë, e po aq, në mos për më tepër, ata që s'e kanë jetuar. Kanë nevojë të shtypurit e të nëpërkëmburit, e po aq, e mos më tepër, ata që shtypën të tjerët. Kanë nevojë antikomunistët, e po aq, ndoshta më tepër, komunistët. Ky libër është jashtë botimit, por...

  $23.66 $29.58 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $5.52 $6.90 -20% Është shitur

  Titulli: Paris 1967-1975Origjinali: Paris 1967-1975Gjinia: KujtimeAutori: Javer MaloShtëpia botuese: AlbinViti: 1994Fq. 272Pesha: 0.22 kg.

  $5.52 $6.90 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $7.89 $9.86 -20% Është shitur

  $7.89 $9.86 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $5.52 $6.90 -20% Është shitur

  Kam dëshirë të pohoj se pikat e shumta të internimit që ka patur Shqipëria, kanë qenë komponentë të regjimit diktatorial të Enver Hoxhës në sistemin e burgjeve dhe kampeve të të burgosurve. Këto i kujtojmë jo që të ushqejmë ndjenjën barbare të hakmarrjes por që njerëzit të mësojnë edhe nga kjo eksperiencë e egër jetëso

  $5.52 $6.90 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $5.52 $6.90 -20% Është shitur

  Titulli: Valixhja diplomatikeGjinia: HistoriAutori: Pietro KuaroniShqipëroi: Lazam KoldashiShtëpia botuese: AlbinViti: 1993Fq. 336Pesha: 0.20 kg.

  $5.52 $6.90 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $12.39 $15.49 -20% Është shitur

  “Të jetosh kohën”, libri autobiografik i Rexhina Nanos, është rrëfim për jetën e saj përthyer në historinë e çdonjërit prej nesh. Ky libër është mbështetur në shënime të mbajtura ndër vite, letra origjinale, kujtime dhe vrojtime të hollësishme të një gruaje që jetoi për 30 vjet në krah të Fatos Nanos.

  $12.39 $15.49 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $8.90 $11.13 -20% Është shitur

  Mehdi Bej Frashëri ka qenë gjithashtu një protagonist i politikës së viteve '30. Ai ka qenë kryeministër nën Mbretin Zog dhe një njeri jashtëzakonisht i kulturuar. Kujtimet e tij janë një çelës i vlefshëm për të vlerësuar kohën në të cilën ai jetoi, si dhe figurën e Mbretit Zog.

  $8.90 $11.13 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $6.20 $7.75 -20% Është shitur

  TitulliAventura dashurie të grave të famshmeAutoriI. MoromovPërktheu nga origjinaliQamil BedhiaShtëpia botueseOMSCA-1, 2003f. 252Pesha: 0.23 kg.

  $6.20 $7.75 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
Jeni duke parë 1 - 12 nga 170 artikuj