Letërsia shqiptare

Information

Speciale

Letërsia shqiptare
Zbuloni librat më të shitur gjatë vitit 2009 nga letërsia shqiptare...

Letërsia shqiptare Janë 13 produkte.

për faqe
Jeni duke parë 1 - 12 nga 13 artikuj
 • $19.15 $23.94 -20% Është shitur

  Të botuara veçmas ose në organe si revista "Hylli i Dritës", gazeta "55" etj., të pesë "veprat" e kësaj përmbledhjeje të re, - Historia kurrë e shkrueme, Franceskanët e mëdhaj, Ut heri dicebamus, Frati i pashallarëve Bushatli dhe Njerz fisnikë, - vijnë tani jo thjesht të puqura në këtë botim.

  $19.15 $23.94 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $11.26 $14.08 -20% Është shitur

  Titulli: RingjalletRilindja e LasgushitPo unë?Autori: Petro PriftiShtëpia botuese: Dija-Poradeci, mars 2009F. 336Pesha: 0.39 kgISBN: 978-99956-734-6-8

  $11.26 $14.08 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $11.26 $14.08 -20% Është shitur

  "Çezari i Ballkanit" është historia e pa treguar më parë e një grupi të vogël ushtarësh amerikanë të OSS - së (Zyrës së Shërbimeve Strategjike) që luftuan nazizmin, pas vijës së armikut në Shqipëri, gjatë Luftës së Dytë Botërore. Është libër i bazuar në fakte dhe ngjarje të vërteta.

  $11.26 $14.08 -20%
  Shto në shportë  Më shumë
  Ulje çmimi!
  Është shitur
 • $4.50 $5.63 -20% Ne gjendje

  Visar Zhiti lindi në vitin 1952, në qytetin e Durrësit, ku kaloi fëmijërinë dhe kreu një pjesë të shkollës fillore. I ati, për qëndrimin e tij nacionalist dhe për shkrimet pacifiste në një kohë të ashpër, ishte pushuar nga arsimi dhe kishte kaluar punëtor krahu, që rregullonte rrugët e Durrësit apo shkallët që të çonin në amfiteatër.

  $4.50 $5.63 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $11.26 $14.08 -20% Ne gjendje

  Titulli: Lasgush Poradeci, bibliografi e arsyetuarOrigjinali: Lasgush Poradeci, bibliografi e arsyetuarGjinia: BibliografiAutori: Ilir ShytaShtëpia botuese: Dija-PoradeciFq. 320Pesha: 0.38 kgISBN: 978-99956-791-1-8

  $11.26 $14.08 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $11.26 $14.08 -20% Në gjendje

  Titulli: Mendime për mendimetDashuria unë dhe tiAutori: Petro PriftiShtëpia botuese: Dija-Poradecif. 336Pesha: 0.39 kgISBN: 978-99956-672-4-5

  $11.26 $14.08 -20%
  Ulje çmimi!
  Në gjendje
 • $6.76 $8.45 -20% Ne gjendje

  Dy pleq, në një vilë, dhe një infermiere që kujdeset për ta. Në aktin e fundit të jetës, pleqtë i shkruajnë letra njëri-tjetrit, të cilat i zhdukin pa lënë gjurmë, ndërsa infermierja përpiqet më kot t'i shtjerë në dorë.

  $6.76 $8.45 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $7.89 $9.86 -20% Në gjendje

  Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një mister midis, është subjekti i romanit më të ri të Kadaresë. Ndonëse e bazuar mbi një ngjarje të vërtetë, që ka trazuar vite më parë një qytet të tërë.

  $7.89 $9.86 -20%
  Ulje çmimi!
  Në gjendje
 • $5.63 $7.04 -20% Ne gjendje

  Ca pika shiu ranë mbi qelq” është përmbledhje poetike e poezive më të zgjedhura të shkrimtarit Ismail Kadare.

  $5.63 $7.04 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $2.82 $3.52 -20% Në gjendje

  Princesha me djep në krahëU vërvit nga kulla poshtë...Dallëndyshet i ke parëKur mësojnë vjeshtës zogjtë?

  $2.82 $3.52 -20%
  Ulje çmimi!
  Në gjendje
 • $13.52 $16.90 -20% Ne gjendje

  Në hyrje të këtij romani, autori i tij thotë: "Ky botim është edhe ripunimi i tretë që i bëj "Ali Pashë Tepelenës". Botimin e parë të vitit 1970, si dhe të dytin më 1992, që e rishkrova nga fillimi në fund, i kam bërë duke ecur symbyllur, i bazuar në dokumente e në harta të vjetra, gjë e rrezikshme në një roman historik.

  $13.52 $16.90 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
 • $7.89 $9.86 -20% Ne gjendje

  Në pamje të parë, ky libër mund të duket si një roman, ku, veç të tjerash, flitet për nostalgjinë e Tiranës. "Kafe Flora", kryqëzimet e rrugëve rreth sheshit Skënderbe", kopshtet e Akademisë, në ish-pallatin mbretëror, gjethet e rëna parkun përballë hotel "Dajtit".

  $7.89 $9.86 -20%
  Ulje çmimi!
  Ne gjendje
Jeni duke parë 1 - 12 nga 13 artikuj