• Banner

  • Ka mbaruar
Lirika popullore, vol. 3
  • Lirika popullore, vol. 3

Lirika popullore, vol. 3

600 Lekë
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Lirika popullore, vëllimi i tretë (kopertinë e trashë)
Gjinia: Lirika, folklor
Shtëpia botuese: Akademia e Shkencave
Viti: 1980
Fq. 646
Pesha: 0.676 kg.

Në këtë botim janë paraqitur këngë për nizamët dhe kurbetin.

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Andrra e Pretashit, Anton Harapi

Po mbushen 15 vjet qëse n'atdhe po shkrimbet në gjak çdo shkundi lirijet. Apostujt e pendës u zhdukën dalë – kadalë prej dekës së shpejtuese a prej plumbit vëllavras. Shkrimtarët tjerë, qi pështuen si i mbytuni, të cilin rastësisht e qet vala m'anesh e qi sot bajnë hije, të strukun, në tokë të Parëvet, vuejnë robin fizike e morale nën çekanin e kuq e...

Çmimi 1 100 Lekë
More
Ka mbaruar
Përshtypjet (0)