• Banner

Vepra e plotë Gergj Fishta, vol.1-10

Vepra 1- Mrizi i Zanave

Vepra 2- Vallja e Parrizit

Vepra 3- Poezi të përkthyera

Vepra 4- Lahuta e Malcis, Mojs Golemi

Vepra 5- Dramatika

Vepra 6- Dramatika

Vepra 7- Satira

Vepra 8- Satira

Vepra 9- Publicistika

Vepra 10-Publicistika

15 000 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Vepra e plotë Gergj Fishta, vol.1-10 (kopertinë e trashë)

Origjinali: Vepra e plotë Gergj Fishta, vol.1-10 (hard cover)

Gjinia: Vepra e plotë

Autori: Gjergj Fishta

Shtëpia botuese: Fishta

Viti: 2012

Pesha: 5.5 kg

Ky libër është në gjuhën shqipe

Mbi librin

Në këtë produkt janë përfshirë të gjithë veprat e Gjergj Fishtës. Titujt janë si më poshtë:

Vepra 1- Mrizi i Zanave

Vepra 2- Vallja e Parrizit

Vepra 3- Poezi të përkthyera

Vepra 4- Lahuta e Malcis, Mojs Golemi

Vepra 5- Dramatika

Vepra 6- Dramatika

Vepra 7- Satira

Vepra 8- Satira

Vepra 9- Publicistika

Vepra 10-Publicistika

Detajet e librit
Fishta
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Referenca: SKU001140

Botuesi: Botime Franceskane

Mrizi i Zanavet, At Gjergj Fishta

Mrizi i zanave, Shkodër 1913, përfshin edhe disa poezi fetare nga Pika voëset. Fryma e përgjithshme që e përshkon këtë përmbledhje është më fort kombëtare se fetare. Karakteri patriotik i saj bie në sy edhe më fort në botimet e tjera të zgjeruara të viteve 1924, 1925 dhe në botimin post mortem më 1941.

Çmimi 400 Lekë
More
Ka mbaruar
16 libra të tjera në këtë kategori:

Kadare, Vepra e plotë, vol. 5

Romani "Dimri i vetmisë së madhe" u shkrua më 1971, për t'u botuar një vit më pas. Ai duhej të ishte libri i dytë i triptikut "Koha e grindjes", një sagë bashkëkohore mbi tre acarimet e Shqipërisë komuniste me ish – aleatët e saj, komunistët jugosllavë, më pas me ata sovjetikë e së fundi me maoistët kinezë.

Çmimi 1 250 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000004

Botuesi: Mitrush Kuteli

Prozë dhe vargje të zgjedhura 2, Mitrush Kuteli

Në këtë vëllim janë paraqitur novelat: "Natë marsi", "Natë prilli" (Kapllan Aga i Shaban Shpatës), "Natë muaji maj" (I vdekuri dhe i gjalli), "Rinë Katerinëza", "Natë qershori", "Natë gushti" (Përtej valëve të kohës), "Natë muaji Shëmbitër" (Rrëfimi i parë i Argjir Vlonjatit), "Natë vjeshte të tretë", "Letrat e ndajnatës" (Lugetërit e fshatit tonë).

Çmimi 870 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000031

Botuesi: Botimet Dudaj

Vepra 4, Faik Konica

Vëllimi i katërt përmbledh letërkëmbimin, i cili, edhe pse nuk është i plotë, paraqet një "terra incognita" të hapësirave koniciane. Letërkëmbimi është aq i gjerë, saqë ky kapitull mbetet i hapu

Çmimi 800 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000029

Botuesi: Botimet Dudaj

Vepra 2, Faik Konica

• Proza e gjatë dhe estetika • Katër pralla nga Zullulandi • Shqipëria si m'u duk • Dr. Gjilpëra zbulon rrënjët e dramës së Mamurrasit • Shqipëria-kopshti shkëmbor i Evropës Juglindore dhe shkrime të tjera

Çmimi 800 Lekë
More
Ne gjendje
Përshtypjet (0)