• Banner

  • Ka mbaruar
Mark Gurakuqi, vepra letrare, vol. 1 - 2
  • Mark Gurakuqi, vepra letrare, vol. 1 - 2
  • Mark Gurakuqi, vepra letrare, vol. 1 - 2

Mark Gurakuqi, vepra letrare, vol. 1 - 2

700 Lekë
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Mark Gurakuqi, vepra letrare, vol. 1 – 2 (kopertinë e trashë)
Gjinia: Vepra e plotë
Autori: Mark Gurakuqi
Shtëpia botuese: Naim Frashëri
Viti: 1986
Fq. 712
Pesha: 0.669 kg.

Përmbajtja e librit

Vëllimi i parë: poezi

• Poezi nga libri "Kangë për jetën"
• Poezi nga libri "Pranverë"
• Poezi nga libri "Kangë për dashuninë"
• Poezi nga libri "Në udhët e jetës"
• Poezi nga libri "Në gjurmët e viteve"
• Poezi të ndryshme nga shtypi i përditshëm dhe periodik

Vëllimi i dytë: prozë

• Nga libri "Skica dhe tregime"
• Miniera nuk u mbyll (fragmente)
• Nga libri "Porosia e fundit e Gjergj Kastriotit"
• Nga libri "Në rrjedhë të viteve"
• Nga libri "Gjurmë të padukshme"
• Nga shtypi periodik

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Vepra, Thimi Mitko

Me rastin e 100 vjetorit të botimit të monumentit më të rëndësishëm folklorik të së kaluarës, "Bletës shqiptare", po jepet, bashkë me një ribotim të zgjeruar të kësaj vepre, edhe një përmbledhje e shkrimeve të autorit të saj, rilindësit tonë të shquar, Thimi Mitko.

Çmimi 1 200 Lekë
More
Ka mbaruar
Përshtypjet (0)