• Banner

  • Çmim i zbritur
Per Gynt, Hijet, Henrik Ibsen
  • Per Gynt, Hijet, Henrik Ibsen

Per Gynt, Hijet, Henrik Ibsen

550 Lekë
468 Lekë Ruaj 15%
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Per Gynt, Hijet
Gjinia: Drama
Autori: Henrik Ibsen
Shqipëroi: Gjergj Zheji, Ali Harshova
Shtëpia botuese: Naim Frashëri
Viti: 1960
Fq. 380
Pesha: 0.309 kg.

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Botuesi: Buzuku

Armiku i popullit, Henrik Ibsen

(0)

"Armiku i Popullit", i shkruar më 1883 – në një mot me kryeveprën e Nietzsche – s "Kështu foli Zarathustra", është drama e tij sociale m'e bukur dhe m'e fortë.... Subjekti i saj me pak fjalë është ky: Doktor Stokmani zbulon që uja e banjave, ku shërben si mjek, përmban mikrobe sëmundjesh të rrezikshme nga shkaku që qyngjet shkojnë nëpër toka të molepsura...

Çmimi 553 Lekë Çmimi i zakonshëm 650 Lekë
More
Në gjendje
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Gedichte, Martin Camaj

(0)

Në këtë botim janë paraqitur disa poezi të Martin Camajt në gjuhën shqipe dhe gjermane. Lidhja e faqeve të librit është shumë e mirë dhe e qëndrueshme. Faqet e librit janë në gjendje shumë të mirë. Në faqen e parë dhe të fundit të librit janë disa shkrime.

Çmimi 1 530 Lekë Çmimi i zakonshëm 1 800 Lekë
More
Ne gjendje
chat Përshtypjet (0)