Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.
0 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Moçme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.
700 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.
1 050 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000660

Botuesi: Onufri

Prilli i thyer, Ismail Kadare

Duke lexuar "Prillin e thyer" kuptohet lehtësisht përse dhe me çfarë force Ismail Kadare është pasionuar për tragjedinë dhe për dy përfaqësuesit më të shquar të saj, Shekspirin dhe Eskilin. "Miku, besa dhe gjakmarrja janë rrotat e mekanizmit të tragjedisë antike, dhe të futesh në mekanizmin e tyre është të shikosh mundësinë e tragjedisë."
1 000 Lekë
More
Në gjendje
Të gjithë artikujt më të shitur
  • Ka mbaruar
Maksim Gorki, Vepra te zgjedhura, vol. 1 - 7
  • Maksim Gorki, Vepra te zgjedhura, vol. 1 - 7
  • Maksim Gorki, Vepra te zgjedhura, vol. 1 - 7
  • Maksim Gorki, Vepra te zgjedhura, vol. 1 - 7
  • Maksim Gorki, Vepra te zgjedhura, vol. 1 - 7
  • Maksim Gorki, Vepra te zgjedhura, vol. 1 - 7
  • Maksim Gorki, Vepra te zgjedhura, vol. 1 - 7
  • Maksim Gorki, Vepra te zgjedhura, vol. 1 - 7

Maksim Gorki, Vepra të zgjedhura, vol. 1 - 7

Te tjere
5 000 Lekë
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Maksim Gorki, Vepra të zgjedhura, vëllimi 1 – 7 (kopertinë e trashë)
Gjinia: Vepra e plotë
Autori: Maksim Gorki
Shqipëroi: Grup Autorësh
Shtëpia botuese: Naim Frashëri
Viti: 1984, 1985
Fq. 4100
Pesha: 3.777 kg.

Përmbajtja e veprës

Vëllimi i parë: tregime

• Vajza dhe vdekja
• Makar Çudra
• Gjyshi Arhip dhe Lonjka
• Plaka Izergil
• Konovalovi
• Malva etj.

Vëllimi i dytë: tregime

• Vanjka Mazini
• Kirilka
• I paudhi
• 9 janari
• Ushtarët
• Romani: Përrallat e Italisë

Vëllimi i tretë: romane

• Foma Gordejevi
• Qyteti Okurov

Vëllimi i katërt: drama

• Mikroborgjezët
• Fundërrinat
• Fëmijët e diellit
• Armiqtë
• Vasa Zheleznova
• Jegor Buliçovi dhe të tjerë

Vëllimi i pestë: roman

• Nëna
• Vepra e Artamonovëve

Vëllimi i gjashtë

• Fëmijëria
• Për bukën e gojës
• Universitetet e mia

Vëllimi i shtatë: portretë, publicistikë, artikuj etj.

Detajet e librit
Te tjere
0
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Monumentet, nr. 19, 1980

"Arkitektura e banesës popullore në zonën e Bregut të Detit, Labëri" nga Emin Riza."Banjat e shekujve të parë të erës sonë në Shqipëri" nga Apollon Braçe."Arkitektura pasbizantine në Shqipëri" nga Aleksandër Meksi, Pirro Thomo."Restaurimi dhe arkitektura e dy banesave në fshatin Sopot" nga Leonard Suli.
1 000 Lekë
More
Ka mbaruar