• Banner

Jeronim de Rada, Vepra e Plote, Vol. 1, 3, 5, 7
  • Jeronim de Rada, Vepra e Plote, Vol. 1, 3, 5, 7
  • Jeronim de Rada, Vepra e Plote, Vol. 1, 3, 5, 7
  • Jeronim de Rada, Vepra e Plote, Vol. 1, 3, 5, 7
  • Jeronim de Rada, Vepra e Plote, Vol. 1, 3, 5, 7

Jeronim de Rada, Vepra e Plote, Vol. 1, 3, 5, 7

2 800 Lekë
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Vepra e Plotë, Vëllimi 1, 3, 5, 7 (kopertinë e trashë)
Gjinia: Vepra e plotë
Autori: Jeronim de Rada
Shtëpia botuese: Rilindja
Viti: 1980, 1983, 1988
Fq. 1084
Pesha: 1.296 kg.

Mbi librin

Vëllimi i parë i veprës së plotë përmban:
• Krutan i mërguar
• Këngët e Milosaos

Vëllimi i tretë i veprës së plotë përmban:
• Rrëfime të Arbrit

Vëllimi i pestë i veprës së plotë përmban:
• Rapsodi të një poeme shqiptare, mbledhur në kolonitë e rrethit të Napolit

Vëllimi i shtatë i veprës së plotë përmban:
• Sofonizba
• Diana
• Parime të estetikës
• Mendimi estetik
• Autobiografia (1898 – 1899)
• Publicistika dhe letërkëmbimi

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Vepra, Thimi Mitko

(0)

Me rastin e 100 vjetorit të botimit të monumentit më të rëndësishëm folklorik të së kaluarës, "Bletës shqiptare", po jepet, bashkë me një ribotim të zgjeruar të kësaj vepre, edhe një përmbledhje e shkrimeve të autorit të saj, rilindësit tonë të shquar, Thimi Mitko.

Çmimi 1 200 Lekë
More
Ka mbaruar
chat Përshtypjet (0)