• Banner

Komedianet, Graham Grin
  • Komedianet, Graham Grin

Komedianet, Graham Grin

800 Lekë
Sasia
Ne gjendje

Përshkrimi

Titulli: Komedianet
Origjinali: The Comedians
Gjinia: Roman
Autori: Graham Grin
Shqipëroi: Brikena Çabej
Shtëpia botuese: Naim Frasheri
Viti: 1987
Fq. 418
Pesha: 0.259 kg

Mbi autorin

Graham Grin, shkrimtar anglez me veprimtari të shtrirë tashmë në shtatë dekada ka një krijimtari shumë të pasur. Ka shkruar romane , novela, tregime, drama, ese, shënime udhëtimi si dhe shumë skenarë filmash, që e radhisin atë ndër shkrimtarët më të shquar të këtij shekulli.
Ndër veprat e tij përmendim ‘’Thelbi i çështjes’’, ‘’Amerikani i qetë’’, ‘’Treni i Stambollit’’, ‘’Komedianët’’ etj. Romani ‘’Komedianët’’, botuar në vitin 1965, demaskon me penë mjeshtërore diktaturën e përgjakshme të Dyvalisë në Haiti.

Detajet e librit
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Ceta e Profeteve, Pjeter Bogdani

(0)

Vepra e Pjetër Bogdanit zë një vend të veçantë midis veprave të autorëve tanë të shekujve XVI – XVII si nga shkalla e përpunimit gjuhësor, ashtu edhe nga përmbajtja e larmishme dhe nga karakteri kryesisht origjinal i saj.

Çmimi 2 500 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Te tjere

Wilhelm Telli, Friedrich von Schiller, 1936

(0)

Libri është në gjendje shumë të mirë. Lidhja e faqeve është e qëndrueshme dhe në kushte tepër të mira. Kopertona e librit është zverdhur dhe ka disa pika për shkak të kalimit të kohës, ndërsa faqet e brendshme të librit janë në kushte të mira.

Çmimi 1 800 Lekë
More
Ka mbaruar
chat Përshtypjet (0)