• Banner

Shefqet Musaraj, Vepra letrare, vol. 1, 2, 3, 5, 6
  • Shefqet Musaraj, Vepra letrare, vol. 1, 2, 3, 5, 6
  • Shefqet Musaraj, Vepra letrare, vol. 1, 2, 3, 5, 6
  • Shefqet Musaraj, Vepra letrare, vol. 1, 2, 3, 5, 6
  • Shefqet Musaraj, Vepra letrare, vol. 1, 2, 3, 5, 6
  • Shefqet Musaraj, Vepra letrare, vol. 1, 2, 3, 5, 6

Shefqet Musaraj, Vepra letrare, vol. 1, 2, 3, 5, 6

2 500 Lekë
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Shefqet Musaraj, Vepra letrare, vëllimi 1, 2, 3, 5, 6 (kopertinë e trashë)
Gjinia: Vepra e plotë
Autori: Shefqet Musaraj
Shtëpia botuese: Naim Frashëri
Viti: 1979
Fq. 1976
Pesha: 2.064 kg.

Përmbajtja e veprës

Vëllimi i parë: poezi

• Këngët e sirtarëve
• Këngët e viteve 30'
• Këngët e çlirimit etj.

Vëllimi i dytë: publicistikë

Vëllimi i tretë: prozë letrare

Vëllimi i pestë: roman

• Para agimit, vëllimi i parë

Vëllimi i gjashtë: roman

• Para agimit, vëllimi i dytë

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Shqipria me 1927, T. Selenica

(0)

Ky botim është tepër i rrallë. Ai trajton një sërë fushash shoqërore që kanë të bëjnë me Shqipërinë e atyre viteve. Autori trajton çështjet ekonomike, historike, demografike, organizimin e prefekturave dhe shoqërore.

Çmimi 3 000 Lekë
More
Ka mbaruar
chat Përshtypjet (0)