• Banner

Drama, Henrik Ibsen
  • Drama, Henrik Ibsen

Drama, Henrik Ibsen

900 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Drama
Gjinia: Drama
Autori: Henrik Ibsen
Shqipëroi: Gjergj Zheji, Afrim Koçi
Shtëpia botuese: Naim Frashëri
Viti: 1980
Fq. 580
Pesha: 0.403 kg.

Mbi librin

Në këtë vëllim janë përfshirë dramat:

• Per Gynti
• Lufta për fronin
• Shtyllat e shoqërisë
• Jun Gabriel Borkmani

Detajet e librit
Te tjere
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Botuesi: Te tjere

Një shtëpi kukulle, Henrik Ibsen

Henrik Ibseni lindi më 20 mars 1828 në Skien, Norvegji. Në vitin 1862, u internua në Itali, ku shkroi tragjedinë "Brand". Në 1869, Ibseni u zhvendos në Gjermani, ku shkroi një nga veprat e tij më të famshme "Një shtëpi kukulle".

Çmimi 500 Lekë
More
Ne gjendje

Botuesi: Buzuku

Armiku i popullit, Henrik Ibsen

"Armiku i Popullit", i shkruar më 1883 – në një mot me kryeveprën e Nietzsche – s "Kështu foli Zarathustra", është drama e tij sociale m'e bukur dhe m'e fortë.... Subjekti i saj me pak fjalë është ky: Doktor Stokmani zbulon që uja e banjave, ku shërben si mjek, përmban mikrobe sëmundjesh të rrezikshme nga shkaku që qyngjet shkojnë nëpër toka të molepsura...

Çmimi 650 Lekë
More
Në gjendje
16 libra të tjera në këtë kategori:
Përshtypjet (0)