• Banner

Une c'jam, Elona Caka

2364

Dita lind kur unë perëndohem
Me natën qëndroj e ditën çlodhem
Dita kontrast bën me ndjenjat e mia
Nata më ngjan, më ngjan errësira

400 Lekë
Sasia
Ne gjendje

Përshkrimi

Titulli: Unë ç'jam? (në shqip dhe greqisht)
Origjinali: Unë ç'jam?
Gjinia: Poezi
Autori: Elona (Joana) Caka
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2007
Fq. 92
Pesha: 0.109 kg
ISBN: 978-99943-0-027-3

Fragment nga libri

Shoku im, nata

Dita lind kur unë perëndohem
Me natën qëndroj e ditën çlodhem
Dita kontrast bën me ndjenjat e mia
Nata më ngjan, më ngjan errësira
Kur dielli të perëndojë, sytë mos i mbyllni
Atëherë do t'shfaqem unë, nëse doni t'më shihni!
Se dita më tremb, më tregon ndryshimin
Nata më ngjan, ndaj natën lexomëni librin
Futeni pak kokën në botën time të errët
Do shihni që s'linda natën, e as në dimër
Por zemra ime i verbonte e më fikën dritën
Ndaj shok' m'është bërë nata e s'e arrij më ditën

Detajet e librit
2364
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe
16 other products in the same category:

Reference: SKU002070

Publisher: Onufri

Poezi, Martin Camaj

(0)

Title: PoeziOriginal: PoeziCategory: PoetryAuthor: Martin CamajPublisher: OnufriYear: 2012Pgs. 216Weight: 0.29 kgISBN: 978-99956-87-49-6  

Price ALL800
More
In Stock

Reference: SKU000118

Publisher: Ideart

Avangarde engjejsh, Agron Tufa

(0)

Title: Avangardë engjëjshOriginal: Avangardë engjëjshCategory: PoetryAuthor: Agron TufaPublisher: IdeartYear: 2005Pgs. 168Weight: 0.20 kgISBN: 978-99943-788-0-5

Price ALL500
More
In Stock

Publisher: Irisoft Education

Romancë Divjakase, Miço Mone

(0)

Ashtu si më bënë mua të më lindë ky monolog, mbas çdo takimi nga largë me këto tre shtojzavalle dhe hedhja me një frymë në telajo, që konkretizuan një nga ekspozitat më të bukura për mua. Këto tre elementë, poezia, monologu im në prozë dhe pikturat e kësaj stine të lirisë, do tju bëjnë të ri jetoni këtë perlë lirie, që ishte në shpërthimin e saj dhe që...

Price ALL630 Regular price ALL700
More
In stock
chat Përshtypjet (0)