• Banner

Don Kishoti i Mances, vol. 2, Migel de Servantes Saavedra
  • Don Kishoti i Mances, vol. 2, Migel de Servantes Saavedra

Don Kishoti i Mançës, vol. 2, Migel de Servantes Saavedra

Ky është vëllimi i dytë i Don Kishotit, sjellë në shqip nga Petro Zheji, botim i vitit 1977.

1 400 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Don Kishoti i Mançës, vëllimi i dytë
Origjinali: Don Quixote
Gjinia: Roman
Autori: Migel de Servantes Saavedra
Shqipëroi: Petro Zheji
Shtëpia botuese: Naim Frashëri
Viti: 1977
Fq. 744
Pesha: 0.458 kg.

Mbi librin

Ky është vëllimi i dytë i Don Kishotit, sjellë në shqip nga Petro Zheji, botim i vitit 1977.

Detajet e librit
Naim Frashëri
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Kuvendi i studimeve ilire

Ky botim përfaqëson një sërë referatesh shkencore rreth çështjes ilire të mbajtur në Tiranë nga data 15 – 20 shtator 1972. Në këtë vepër gjenden studime nga akademikë vendas dhe të huaj si: E. Çabej, S. anomali, A. Kelmendi, H. Spahiu, R. A. Crossland, V. Georgiev, C. De Simone, G. Bonfante, V. Meksi, B. Beci etj.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Ka mbaruar
Përshtypjet (0)