• Banner

  • Ka mbaruar
Axhenda e alieneve, Jim Marrs
  • Axhenda e alieneve, Jim Marrs

Axhenda e alieneve, Jim Marrs

Padyshim që Xhim Marrs (Jim Mars) është ndër figurat më autoritare në fushën e ufologjisë. Trajtimi i vizitave të Jashtëtokësorëve (JT) ka qenë në fakt një temë që e ka shoqëruar njeriun prej shekujsh, qoftë në historitë dhe rrëfenjat verbale popullore të trashëguara, qoftë në artefaktet e zbuluara në Sumeri qysh 6-7 mijë vjet përpara.

1 350 Lekë
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Axhenda e alienëve. A ka një hierarki të pushtetit qiellor?
Origjinali: Alien Agenda
Gjinia: Konspiracion
Autori: Jim Marrs
Shqipëroi: Lida Cako
Shtëpia botuese: Helga's Secrets
Viti: 2010
Fq. 601
Pesha: 0.56 kg
ISBN: 978-9928-4022-3-3

Mbi librin

Padyshim që Xhim Marrs (Jim Mars) është ndër figurat më autoritare në fushën e ufologjisë. Trajtimi i vizitave të Jashtëtokësorëve (JT) ka qenë në fakt një temë që e ka shoqëruar njeriun prej shekujsh, qoftë në historitë dhe rrëfenjat verbale popullore të trashëguara, qoftë në artefaktet e zbuluara në Sumeri qysh 6-7 mijë vjet përpara.

Po kështu, mjafton të shikoni pikturat që rrethojnë tempujt e feve të ndryshme (mund të shihni edhe Kishën Ortodokse në Tiranë) dhe nuk ka asnjë dyshim se aty, prej shekujsh, ndodhen koçi të zjarrta në formën e mjeteve të fluturimit antigracitacionale, të cilat, së pari nga njeriu filluan të projektoheshin prej industrisë dhe teknologjisë naziste në prag dhe gjatë Luftës II Botërore.

Por dokumentet e shkruara më të spikatura që flasin qartë për përvojat e njerëzve të lashtë me JT, natyrisht që janë librat e Enokut, shumica të zhdukur nga Kisha. Po kështu edhe Bibla, sidomos Dhiata e Vjetër, në parabolat e saj flet shumë herë për nefilimët. Dhe, në fakt, çfarë janë këto personazhe si: Goliathi, Herkuli, Ciklopi, etj., të përmendur nga Bibla dhe Homeri?

Po eksperiencat e Shën Palit, sipas ungjijve, në Dimensionet e tjera ku ai kishte parë ngjyra dhe kishte dëgjuar muzikë shumë më të bukura se këtu në Tokë dhe s'kishte njohur asnjë prej të pranishmëve, me përjashtim të Jezusit? Po nata e Kadrit të Muhamedit, kur ithtarët e tij mendonin se Profeti i Islamit ishte çmendur, pasi ai u kishte thënë atyre që kishte udhëtuar për disa mijëra kilometra nga ajri vajtje - kthim Mekë-Jerusalem-Mekë gjatë orëve të gjumit që ata ishin ndarë nga njëri - tjetri?

Kanë udhëtuar ata vërtet në të gjitha këto raste, apo trupi i tyre astral, i përbërë nga valë me frekuenca të larta vibrimi? Po ngjarja në Portugali në vitin 1917, kur nga një spacecraft në formë disku do të zbriste Shën Mëria - në një prezencë të mbi 70 mijë njerëzve - e cila, pasi kishte prekur tre fëmijë në prag adoleshence, u kishte dhënë atyre një letër për papën me shënimin për ta hapur pas vitit 1960? Dhe çfarë ka pasur kjo letër e cila nuk u publikua kurrë nga Vatikani?

A ka në fakt një dosje sekrete nga qeveritë e ndryshme për çështjen e JT? A ka një program të përbashkët hapësinor me UFO-t dhe a ka një hierarki fuqie qiellore, ku bën pjesë edhe Toka, planeti ynë, hierarki që u fshihet njerëzve të zakonshëm? A janë kontaktet me JT të lidhura për nga intensifikimi me ciklin zodiakal prej 26 mijë vjetësh të Dielli dhe planetëve të tij në Sistemin "Plejades" përreth Superdiellit Alcyne?

Detajet e librit
Helga's Secrets
SKU001628
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Referenca: SKU000809

Botuesi: Bota Shqiptare

Kush e sundon boten?, Jim Marrs

Po ju jap një paralajmërim. Po qe se jeni plotësisht të qetë dhe të kënaqur me këndvështrimin e veçantë që keni për njerëzimin, fenë, historinë dhe botën në tërësi, mos lexoni më tej...Historia e fshehtë që bashkon Komisionin Trepalësh me Masonët dhe Piramidat e Mëdha.

Çmimi 1 250 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001718

Botuesi: Bota Shqiptare

Komploti i Terrorit, Jim Marrs

Sipas teorisë së konspiracionit të zyrtarëve të qeverisë amerikane, 19 rrëmbyes kamikazë myslimanë nga Lindja e Mesme, me zemrat të mbushura me urrejtje për lirinë dhe demokracinë amerikane, rrëmbyen katër aeroplanë.

Çmimi 1 250 Lekë
More
Ne gjendje
16 libra të tjera në këtë kategori:

Referenca: 2353

Botuesi: Plejad

Mesimet e fshehta te te gjitha koherave, Manly P. Hall

Në vitin 1934, Hall themeloi Shoqërinë për Kërkime Filozofike (PRS) në Los Anxhelos të Kalifornisë, një organizatë fitimprurëse e përkushtuar në studimin e fesë, mitologjisë, metafizikës dhe okultizmit. PRS zotëron një bibliotekë me mbi 50 mijë vëllime dhe shet e boton libra metafizikë dhe spiritualë, shumiva e të cilëve të shkruar nga Hall.

Çmimi 700 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: SKU001718

Botuesi: Bota Shqiptare

Komploti i Terrorit, Jim Marrs

Sipas teorisë së konspiracionit të zyrtarëve të qeverisë amerikane, 19 rrëmbyes kamikazë myslimanë nga Lindja e Mesme, me zemrat të mbushura me urrejtje për lirinë dhe demokracinë amerikane, rrëmbyen katër aeroplanë.

Çmimi 1 250 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001826

Botuesi: Morava

Frimasonet, H. Paul Jeffers

Anëtarët e urdhrit, ku kanë qenë të përfshirë Isak Njutoni, Xhon Uaini, Bill Geits dhe emra të tjerë popullorë në Amerikë, si dhe 25 presidentë të SHBA -së, tregojnë me forcë se ata ndajnë një unitet në vëllazërinë e tyre, shërbim dhe bamirësi.

Çmimi 900 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: SKU001152

Botuesi: Bota Shqiptare

Iluminatët, Henry Makow

Qëllimi i iluminatëve është të degradojnë e të skllavërojnë njerëzimin mendërisht dhe shpirtërisht, nëse jo fizikisht. Influenca e këtij grupi është si një kancer që shtrihet në të gjithë shoqërinë. 

Çmimi 1 000 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001760

Botuesi: Bota Shqiptare

Sekreti më i madh, David Icke

Ky libër përmban një sasi shumë të madhe me informacione tronditëse. Ju lutem shumë, mos vazhdoni më tej, nëse nuk arrini të shkëputeni nga sistemi juaj aktual i vlerave, apo nëse e ndieni nëse nuk mund të përballeni në mënyrë emocionale me atë që me të vërtetë është duke ndodhur në këtë botë.

Çmimi 1 900 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: 2265

Botuesi: Helga's Secrets

Sfinksi dhe piramidat, Graham Hancock, Robert Bauval

Më në fund doli në treg një material i plotë dhe i hollësishëm rreth piramidave dhe sfinksit. Kush i ndërtoi, përse dhe kur? Ç'janë këto simbole tredimensionale gjigante kaq enigmatike që vijnë nga thellësitë e kohës? Cili është mesazhi i tyre për të shkuarën, të sotmen dhe të ardhmen?

Çmimi 1 200 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Helga's Secrets

Kafkë dhe kocka, Antony C. Sutton

Pa dijeninë dhe vendimmarrjen e këtij grupi të fshehtë nuk mund të merret asnjë vendim për politikën dhe ekonominë amerikane dhe pa marë Ok e përfaqësuesve të këtij grupi nuk mund të ecin mbarë punet në shumicën e vendeve në Euro – Azi, Afrikë, Lndjen e Mesme, Amerikën Latine, Australi, Lndjen e Largme, Rusi.

Çmimi 1 200 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: SKU001625

Botuesi: Helga's Secrets

Viti 2012 Apokalips, Teresa Moorey

Ajo që ka lidhje me titullin e këtij libri, shpjegohet tek profecitë dhe kalendari i fiseve Maya, të cilët janë një popull i vjetër në Amerikën Qendrore dhe me dije të habitshme astronomike për nivelin tonë të njohurive shkencore; ky kalendar mbaron në mënyrë të pashpjegueshme në vitin 2012 dhe pikërisht më 22 dhjetor.

Çmimi 1 100 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001759

Botuesi: OMBRA GVG

Planeti i 12-të, Zecharia Sitchin

E tërë sëra e "Kronikave të Tokës" bazohet në parimin se mitologjia është hambari i kujtimeve të lashta, se Bibla duhet lexuar fjalë për fjalë si dokument historiko-shkencor, dhe se qytetërimet e lashta ishin produkt i njohurive të sjella në Tokë nga Nefilimët - ata që Ranë dhe Anunnakit - të ardhurit nga Qielli në Tokë.

Çmimi 1 200 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001626

Botuesi: Helga's Secrets

Rebelimi i Robotit, David Icke

Ne jetojmë në një botë e cila është sunduar në mënyrë të pandërprerë nga teknologjia e re revolucionare, por sipas autorit anglez David Icke, robotët e vërtetë të planetit jemi ne, njerëzit. Icke zbulon rritjen e alarmit ndaj rrezikut, sepse njerëzit e të gjitha kombeve e kanë lejuar veten të jenë të programuar nga idetë të cilat atyre ua kanë ushqyer ata...

Çmimi 1 500 Lekë
More
Ka mbaruar
Përshtypjet (0)