• Banner

  • Ka mbaruar
Axhenda e alieneve, Jim Marrs
  • Axhenda e alieneve, Jim Marrs

Axhenda e alieneve, Jim Marrs

Padyshim që Xhim Marrs (Jim Mars) është ndër figurat më autoritare në fushën e ufologjisë. Trajtimi i vizitave të Jashtëtokësorëve (JT) ka qenë në fakt një temë që e ka shoqëruar njeriun prej shekujsh, qoftë në historitë dhe rrëfenjat verbale popullore të trashëguara, qoftë në artefaktet e zbuluara në Sumeri qysh 6-7 mijë vjet përpara.

1 350 Lekë
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Axhenda e alienëve. A ka një hierarki të pushtetit qiellor?
Origjinali: Alien Agenda
Gjinia: Konspiracion
Autori: Jim Marrs
Shqipëroi: Lida Cako
Shtëpia botuese: Helga's Secrets
Viti: 2010
Fq. 601
Pesha: 0.56 kg
ISBN: 978-9928-4022-3-3

Mbi librin

Padyshim që Xhim Marrs (Jim Mars) është ndër figurat më autoritare në fushën e ufologjisë. Trajtimi i vizitave të Jashtëtokësorëve (JT) ka qenë në fakt një temë që e ka shoqëruar njeriun prej shekujsh, qoftë në historitë dhe rrëfenjat verbale popullore të trashëguara, qoftë në artefaktet e zbuluara në Sumeri qysh 6-7 mijë vjet përpara.

Po kështu, mjafton të shikoni pikturat që rrethojnë tempujt e feve të ndryshme (mund të shihni edhe Kishën Ortodokse në Tiranë) dhe nuk ka asnjë dyshim se aty, prej shekujsh, ndodhen koçi të zjarrta në formën e mjeteve të fluturimit antigracitacionale, të cilat, së pari nga njeriu filluan të projektoheshin prej industrisë dhe teknologjisë naziste në prag dhe gjatë Luftës II Botërore.

Por dokumentet e shkruara më të spikatura që flasin qartë për përvojat e njerëzve të lashtë me JT, natyrisht që janë librat e Enokut, shumica të zhdukur nga Kisha. Po kështu edhe Bibla, sidomos Dhiata e Vjetër, në parabolat e saj flet shumë herë për nefilimët. Dhe, në fakt, çfarë janë këto personazhe si: Goliathi, Herkuli, Ciklopi, etj., të përmendur nga Bibla dhe Homeri?

Po eksperiencat e Shën Palit, sipas ungjijve, në Dimensionet e tjera ku ai kishte parë ngjyra dhe kishte dëgjuar muzikë shumë më të bukura se këtu në Tokë dhe s'kishte njohur asnjë prej të pranishmëve, me përjashtim të Jezusit? Po nata e Kadrit të Muhamedit, kur ithtarët e tij mendonin se Profeti i Islamit ishte çmendur, pasi ai u kishte thënë atyre që kishte udhëtuar për disa mijëra kilometra nga ajri vajtje - kthim Mekë-Jerusalem-Mekë gjatë orëve të gjumit që ata ishin ndarë nga njëri - tjetri?

Kanë udhëtuar ata vërtet në të gjitha këto raste, apo trupi i tyre astral, i përbërë nga valë me frekuenca të larta vibrimi? Po ngjarja në Portugali në vitin 1917, kur nga një spacecraft në formë disku do të zbriste Shën Mëria - në një prezencë të mbi 70 mijë njerëzve - e cila, pasi kishte prekur tre fëmijë në prag adoleshence, u kishte dhënë atyre një letër për papën me shënimin për ta hapur pas vitit 1960? Dhe çfarë ka pasur kjo letër e cila nuk u publikua kurrë nga Vatikani?

A ka në fakt një dosje sekrete nga qeveritë e ndryshme për çështjen e JT? A ka një program të përbashkët hapësinor me UFO-t dhe a ka një hierarki fuqie qiellore, ku bën pjesë edhe Toka, planeti ynë, hierarki që u fshihet njerëzve të zakonshëm? A janë kontaktet me JT të lidhura për nga intensifikimi me ciklin zodiakal prej 26 mijë vjetësh të Dielli dhe planetëve të tij në Sistemin "Plejades" përreth Superdiellit Alcyne?

Detajet e librit
Helga's Secrets
SKU001628
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Referenca: SKU000809

Botuesi: Bota Shqiptare

Kush e sundon boten?, Jim Marrs

Po ju jap një paralajmërim. Po qe se jeni plotësisht të qetë dhe të kënaqur me këndvështrimin e veçantë që keni për njerëzimin, fenë, historinë dhe botën në tërësi, mos lexoni më tej...Historia e fshehtë që bashkon Komisionin Trepalësh me Masonët dhe Piramidat e Mëdha.

Çmimi 1 250 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001718

Botuesi: Bota Shqiptare

Komploti i Terrorit, Jim Marrs

Sipas teorisë së konspiracionit të zyrtarëve të qeverisë amerikane, 19 rrëmbyes kamikazë myslimanë nga Lindja e Mesme, me zemrat të mbushura me urrejtje për lirinë dhe demokracinë amerikane, rrëmbyen katër aeroplanë.

Çmimi 1 250 Lekë
More
Ne gjendje
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Helga's Secrets

Rizgjimi i Luanit, vëllimi i dytë, David Icke

Risia e madhe e këtij libri është diskutimi dhe citimi i shumë burimeve, të shoqëruara edhe me qindra foto ilustrative, në lidhje me Hënën dhe rolin e saj për të kontrolluar Tokën si syri i vërtetë i Horusit, sateliti artifical i vendosur nga JT që kanë krijuar njeriun homo sapiensin rreth 15 mijë vjet më parë, atëherë kur Toka ndryshoi këndin zero mes dy...

Çmimi 1 500 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: SKU001626

Botuesi: Helga's Secrets

Rebelimi i Robotit, David Icke

Ne jetojmë në një botë e cila është sunduar në mënyrë të pandërprerë nga teknologjia e re revolucionare, por sipas autorit anglez David Icke, robotët e vërtetë të planetit jemi ne, njerëzit. Icke zbulon rritjen e alarmit ndaj rrezikut, sepse njerëzit e të gjitha kombeve e kanë lejuar veten të jenë të programuar nga idetë të cilat atyre ua kanë ushqyer ata...

Çmimi 1 500 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Helga's Secrets

Rizgjimi i Luanit, vëllimi i parë, David Icke

Risia e madhe e këtij libri është diskutimi dhe citimi i shumë burimeve, të shoqëruara edhe me qindra foto ilustrative, në lidhje me Hënën dhe rolin e saj për të kontrolluar Tokën si syri i vërtetë i Horusit, sateliti artifical i vendosur nga JT që kanë krijuar njeriun homo sapiensin rreth 15 mijë vjet më parë.

Çmimi 1 500 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Helga's Secrets

Morali dhe feja, Albert Pike

Morali që mban në këmbë ngrehinën shoqërore të çdo qytetërimi dhe metoda dyshuese tek një filozofi e caktuar e jetës apo besimi gnostik mbi origjinën e saj dhe Universit (feja) tek shumë popuj e qytetërime të vjetra të zhdukura në thellësitë e mjegullnajave të historisë njerëzore gati 8 mijë vjecare të këtij cikli jetësor apo pergjate ketij viti diellor...

Çmimi 1 500 Lekë
More
Ka mbaruar

Botuesi: Helga's Secrets

Kafkë dhe kocka, Antony C. Sutton

Pa dijeninë dhe vendimmarrjen e këtij grupi të fshehtë nuk mund të merret asnjë vendim për politikën dhe ekonominë amerikane dhe pa marë Ok e përfaqësuesve të këtij grupi nuk mund të ecin mbarë punet në shumicën e vendeve në Euro – Azi, Afrikë, Lndjen e Mesme, Amerikën Latine, Australi, Lndjen e Largme, Rusi.

Çmimi 1 200 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: 2727

Botuesi: Helga's Secrets

Gladio, Daniele Ganser

Besojmë se të paktë janë lexuesit shqiptarë që e njohin historinë e "Gladios", e cila u përhap në formën e një skandali që shqetësoi gjithë Europën Perëndimore në fillim të viteve '90 të shekullit të kaluar kur në Itali, për herë të parë, u bë e njohur ekzistenca e një rrjeti sekret, i cili paraqiste një natyrë të frikshme dhe të mistershme fuqie.

Çmimi 1 250 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: SKU001625

Botuesi: Helga's Secrets

Viti 2012 Apokalips, Teresa Moorey

Ajo që ka lidhje me titullin e këtij libri, shpjegohet tek profecitë dhe kalendari i fiseve Maya, të cilët janë një popull i vjetër në Amerikën Qendrore dhe me dije të habitshme astronomike për nivelin tonë të njohurive shkencore; ky kalendar mbaron në mënyrë të pashpjegueshme në vitin 2012 dhe pikërisht më 22 dhjetor.

Çmimi 1 100 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: 2730

Botuesi: Helga's Secrets

Rreziku nga lufta berthamore, Michael Collins Piper

Libri sjell shkrirjen dhe boshtin e përbashkët atomik Izrael-SHBA-Indi, si dhe qëndrimin me pigment antisionist të presidentëve, kryesisht demokratë, si Kenedi, Karter, Klinton; ndriçon skandalin seksual të B. Klintonit me jahudien Monika Levinski të menaxhuar, sipas autorit, nga sionistët.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001821

Botuesi: Helga's Secrets

Lombardstreet, Walter Bagehot

Ky libër dhe ky autor mund të konsiderohen pa frikë si vepra dhe pioneri homolog i librit tjetër klasik mbi ekonominë politike "Pasuria e kombeve" të Adam Smithit, por në fushën e financave dhe bankingut.

Çmimi 900 Lekë
More
Ne gjendje
Përshtypjet (0)