• Banner

  • Ka mbaruar
Muzg mbi Angli, William Joyce
  • Muzg mbi Angli, William Joyce

Muzg mbi Angli, William Joyce

Liria e vërtetë e një njeriu është gjetja apo shtrëngimi i tij për të gjetur shtegun e drejtë të jetës dhe për të ecur mbi të. Për ta mësuar të bëjë një punë të cilën ai është i aftë ta bëjë. Për ta bërë mëpastaj atë punë me anë të lejes, bindjes e madje edhe shtrëngimit.

1 000 Lekë
Sasia
Ka mbaruar

Përshkrimi

Titulli: Muzg mbi Angli
Origjinali: Twilight over England
Gjinia: Konspiracion
Autori: William Joyce
Shqipëroi: Rovena Vyshka
Shtëpia botuese: Helga's Secrets
Viti: 2011
Fq. 228
Pesha: 0.22 kg
ISBN: 978-9928-09-002-7

Koment nga William Joyce

"Liria e vërtetë e një njeriu është gjetja apo shtrëngimi i tij për të gjetur shtegun e drejtë të jetës dhe për të ecur mbi të. Për ta mësuar të bëjë një punë të cilën ai është i aftë ta bëjë. Për ta bërë mëpastaj atë punë me anë të lejes, bindjes e madje edhe shtrëngimit. Ky është bekimi i vërtetë, nderi, "liria" dhe mirëqënia. Nëse liria nuk është kjo, atëherë mua nuk ma ndjen shumë për lirinë."

Mbi librin

..Lufta, në të dyja rastet, si më 1918 ashtu edhe më 1945, u fitua nga manjatët e mëdhenj të financave çifute me qendër në Londër dhe New York. Sistemi ndërkombëtar i parasë i bazuar në standardin e arit sipas modelit të vjetër para marrëveshjes së Breton - Woods - it i mundi revolucionarët e modelit të kundërt të Perandorisë Evropiane me qendër në Berlin, me yllin polar nacionalizmin e mbyllur brenda "perandorisë evropiane", të cilën ata synonin ta krijonin.

Ndoshta është ky sistem financiar ndërkombëtar "makut dhe i padrejtë" si në fushën e investimeve ashtu edhe në shpërndarjen e produktit, me të cilin është "i dënuar" njerëzimi të bashkëjetojë, por edhe që të mbijetojë. Të mbijetojë sepse, nga ana tjetër, ndoshta ky model është gardiani i respektimit të ligjit maltusian që përpiqet të korrigjojë ligjin e gabuar të natyrës përsa i përket shpropocionit midis shtimit të popullsisë dhe burimeve të natyrës të nevojshme për konsum.

Ndoshta, nëse nuk zbatohet ky sekret i parasë, Toka, planeti ynë, mund t'i shkatërrojë shumë shpejt burimet e saj të nevojshme për të mbajtur të gjithë gjallesat e saj. Këtë "vlerë" të parasë të mbështetur te standardi i arit të mbrojtur nga financierët ndërkombëtarë dhe intuita a njohuria e çifutëve (deri në vitet '70 para marrëveshjes smithsoniane) e pati ndjerë edhe Napoleoni, kur ai deklaronte më 1806 se "çifutët janë një hap përpara nesh për t'i kuptuar problemet". Pikërisht, zbatimin e ligjit maltusian të kontrollit të popullsisë duket se sot e ruan Klubi i Romës, i krijuar me ngut nga H. Kisingeri, Xh. Anjeli dhe rrethi i tyre.

Detajet e librit
Helga's Secrets
SKU001825
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Referenca: SKU000809

Botuesi: Bota Shqiptare

Kush e sundon boten?, Jim Marrs

Po ju jap një paralajmërim. Po qe se jeni plotësisht të qetë dhe të kënaqur me këndvështrimin e veçantë që keni për njerëzimin, fenë, historinë dhe botën në tërësi, mos lexoni më tej...Historia e fshehtë që bashkon Komisionin Trepalësh me Masonët dhe Piramidat e Mëdha.

Çmimi 1 250 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001760

Botuesi: Bota Shqiptare

Sekreti më i madh, David Icke

Ky libër përmban një sasi shumë të madhe me informacione tronditëse. Ju lutem shumë, mos vazhdoni më tej, nëse nuk arrini të shkëputeni nga sistemi juaj aktual i vlerave, apo nëse e ndieni nëse nuk mund të përballeni në mënyrë emocionale me atë që me të vërtetë është duke ndodhur në këtë botë.

Çmimi 1 900 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: 2265

Botuesi: Helga's Secrets

Sfinksi dhe piramidat, Graham Hancock, Robert Bauval

Më në fund doli në treg një material i plotë dhe i hollësishëm rreth piramidave dhe sfinksit. Kush i ndërtoi, përse dhe kur? Ç'janë këto simbole tredimensionale gjigante kaq enigmatike që vijnë nga thellësitë e kohës? Cili është mesazhi i tyre për të shkuarën, të sotmen dhe të ardhmen?

Çmimi 1 200 Lekë
More
Ka mbaruar
16 libra të tjera në këtë kategori:

Referenca: 2265

Botuesi: Helga's Secrets

Sfinksi dhe piramidat, Graham Hancock, Robert Bauval

Më në fund doli në treg një material i plotë dhe i hollësishëm rreth piramidave dhe sfinksit. Kush i ndërtoi, përse dhe kur? Ç'janë këto simbole tredimensionale gjigante kaq enigmatike që vijnë nga thellësitë e kohës? Cili është mesazhi i tyre për të shkuarën, të sotmen dhe të ardhmen?

Çmimi 1 200 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: 2730

Botuesi: Helga's Secrets

Rreziku nga lufta berthamore, Michael Collins Piper

Libri sjell shkrirjen dhe boshtin e përbashkët atomik Izrael-SHBA-Indi, si dhe qëndrimin me pigment antisionist të presidentëve, kryesisht demokratë, si Kenedi, Karter, Klinton; ndriçon skandalin seksual të B. Klintonit me jahudien Monika Levinski të menaxhuar, sipas autorit, nga sionistët.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001821

Botuesi: Helga's Secrets

Lombardstreet, Walter Bagehot

Ky libër dhe ky autor mund të konsiderohen pa frikë si vepra dhe pioneri homolog i librit tjetër klasik mbi ekonominë politike "Pasuria e kombeve" të Adam Smithit, por në fushën e financave dhe bankingut.

Çmimi 900 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001718

Botuesi: Bota Shqiptare

Komploti i Terrorit, Jim Marrs

Sipas teorisë së konspiracionit të zyrtarëve të qeverisë amerikane, 19 rrëmbyes kamikazë myslimanë nga Lindja e Mesme, me zemrat të mbushura me urrejtje për lirinë dhe demokracinë amerikane, rrëmbyen katër aeroplanë.

Çmimi 1 250 Lekë
More
Ne gjendje

Botuesi: Bota Shqiptare

Konspiracioni botëror, David Icke

Është një vepër e veçantë dhe e jashtëzakonshme: rreth 700 faqe të mbushura me kërkime dhe referime historike, biografike e simbolike. Është një kryevepër që lidh të gjitha pikat dhe zbulon lidhjet e fshehura mes personazheve, ngjarjeve dhe tematikave që, në dukje, nuk kanë asgjë të përbashkët mes tyre dhe tregon se të gjitha elementet lidhen në mënyrë të...

Çmimi 2 100 Lekë
More
Ne gjendje

Botuesi: Helga's Secrets

Kafkë dhe kocka, Antony C. Sutton

Pa dijeninë dhe vendimmarrjen e këtij grupi të fshehtë nuk mund të merret asnjë vendim për politikën dhe ekonominë amerikane dhe pa marë Ok e përfaqësuesve të këtij grupi nuk mund të ecin mbarë punet në shumicën e vendeve në Euro – Azi, Afrikë, Lndjen e Mesme, Amerikën Latine, Australi, Lndjen e Largme, Rusi.

Çmimi 1 200 Lekë
More
Ka mbaruar

Referenca: SKU001152

Botuesi: Bota Shqiptare

Iluminatët, Henry Makow

Qëllimi i iluminatëve është të degradojnë e të skllavërojnë njerëzimin mendërisht dhe shpirtërisht, nëse jo fizikisht. Influenca e këtij grupi është si një kancer që shtrihet në të gjithë shoqërinë. 

Çmimi 1 000 Lekë
More
Ne gjendje
Përshtypjet (0)