Historia botërore

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Ditari sekret i Napoleon Bonapartit, Patrik Ravinjan Shfaq të madhe

Ditari sekret i Napoleon Bonapartit, Patrik Ravinjan

SKU002027

Produkt i ri

Patrik Ravinjan, kërkues me emër dhe specialist i njohur i periudhës historike kur sundoi Napoleoni, zbuloi rastësisht "Ditarin sekret" të tij në Afrikë.

Më shumë detaje

Në gjendje

$11.27

-20%

$14.09

Më shumë informacione

Titulli: Ditari sekret i Napoleon Bonapartit
Origjinali: Le journal secret de Napolèon Bonaparte
Gjinia: Histori
Autori: Patrik Ravinjan
Shqipëroi: Nasi Lera
Shtëpia botuese: Toena
Viti: 2004
Fq. 302
Pesha: 0.50 kg
ISBN: 978-99927-1-837-4

Mbi librin

Patrik Ravinjan, kërkues me emër dhe specialist i njohur i periudhës historike kur sundoi Napoleoni, zbuloi rastësisht "Ditarin sekret" të tij në Afrikë. Në ditarin që mbani në duar, Bonaparti shënon mbresat e veta nga fillimi i Revolucionit deri në fund të jetës së tij. Duke lexuar këtë ditar sekret të tij ne njihemi ditë pas dite me Napoleonin e vërtetë, me ndryshimet që pësoi ai vetë me kalimin e viteve, me linjat e vazhdimësisë, dyshimet dhe bindjet e tij. Duke qenë një "Ditari sekret", ky libër ndjek udhën e këtij njeriu të jashtëzakonshëm me forcën dhe bindjen e një dëshmie të jetuar drejtpërsëdrejti në rrjedhën e ngjarjeve. Ndër veprat e tjera të Patrik Ravinjanit kushtuar Napoelonit mund të përmendim: "Napoleon Bonaparti ditë pas dite", "Ç&#39ka thënë me të vërtetë Napoleoni", "Napoleoni hap pas hapi", "Kthimi nga ishulli i Elbës", "Perandoritë e fshehta të Napoleonit", "Bota e Napoleonit".

Reviews

Write a review

Ditari sekret i Napoleon Bonapartit, Patrik Ravinjan

Ditari sekret i Napoleon Bonapartit, Patrik Ravinjan

Patrik Ravinjan, kërkues me emër dhe specialist i njohur i periudhës historike kur sundoi Napoleoni, zbuloi rastësisht "Ditarin sekret" të tij në Afrikë.

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)