Filozofia & Sociologjia

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Psikologjia, nje hyrje e shkurter, Gillian Butler, Freda McManus Shfaq të madhe

Psikologjia, nje hyrje e shkurter, Gillian Butler, Freda McManus

SKU000164

Produkt i ri

Ky tekst i shkëlqyer shpjegon në mënyrë të përmbledhur se si e studiojnë psikologët modernë mendjen dhe sjelljen njerëzore. Ky libër është paraqitja më e mirë e mundshme e kësaj fushe dhe shpjegon studimin shkencor të mendjes me një gjuhë të kulluar që është sa e kuptueshme dhe e këndshme për t'u lexuar.

Më shumë detaje

Nuk e kemi më këtë produkt në depo

$6.76

-20%

$8.45

Më shumë informacione

Titulli: Psikologjia, një hyrje e shkurtër
Origjinali: Psychology, a very short introduction
Gjinia: Psikologji
Autori: Gillian Butler & Freda McManus
Shqipëroi: Sonila Meçe
Shtëpia botuese: Ideart
Viti: 2007
Fq. 180
Pesha: 0.226 kg
ISBN: 978-99943-43-16-4

Komente mbi librin

"Ky tekst i shkëlqyer shpjegon në mënyrë të përmbledhur se si e studiojnë psikologët modernë mendjen dhe sjelljen njerëzore... Ky libër është paraqitja më e mirë e mundshme e kësaj fushe dhe shpjegon studimin shkencor të mendjes me një gjuhë të kulluar që është sa e kuptueshme dhe e këndshme për t'u lexuar."

Anthony Storr

"Një Hyrje e shkurtër në Psikologji godet në shenjë! Është një abetare e mrekullueshme për këdo që do të dijë se me çfarë merret psikologjia. Është një libër mëse i lexueshëm dhe që mund të shijohet!"

Aaron T. Beck, Universiteti i Pensilvanisë

"Një libër mjaft i lexueshëm, ngacmues dhe i shkruar bukur, që kombinon informacionin faktik me një ndershmëri, për t'u vlerësuar, në lidhje me kufizimet aktuale të njohurive. Ai na sjell të gjallë atë që e bën tërheqëse psikologjinë, kuptimin, rëndësinë dhe sfidat e saj tipike."

Anthony Clare

"Një hyrje e shkëlqyer... shumë e këndshme dhe e lehtë për t'u lexuar, jashtëzakonisht konçize dhe e saktë, dhe me një këndvështrim kritik e të sofistikuar ndaj metodave të kërkimit."

Michael Argyle, Universiteti i Oksfordit

Mbi autorët

Gillian Butler punon si psikologe klinike pranë Spitalit Warneford në Oksford pas një pune kërkimore gati 10 vjeçare në Departamentin e Psikiatrisë në Universitetin e Oksfordit. Freda McManus është terapiste dhe studiuese konjitive në Departamentin e Psikiatrisë në Universitetin e Oksfordit. Ajo punon për zhvillimin dhe vlerësimin e trajtimeve psikologjike të çrregullimeve të ankthit.

Reviews

Write a review

Psikologjia, nje hyrje e shkurter, Gillian Butler, Freda McManus

Psikologjia, nje hyrje e shkurter, Gillian Butler, Freda McManus

Ky tekst i shkëlqyer shpjegon në mënyrë të përmbledhur se si e studiojnë psikologët modernë mendjen dhe sjelljen njerëzore. Ky libër është paraqitja më e mirë e mundshme e kësaj fushe dhe shpjegon studimin shkencor të mendjes me një gjuhë të kulluar që është sa e kuptueshme dhe e këndshme për t'u lexuar.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)