Filozofia & Sociologjia

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Platoni, Nje hyrje e shkurter, Julia Annas Shfaq të madhe

Platoni, Nje hyrje e shkurter, Julia Annas

SKU000680

Produkt i ri

Platoni është vlerësuar më shumë se sa një figurë njerëzore për shkak të thellësisë së tij të mendimit dhe madhështisë të konceptimeve të tij filozofike. Në këtë mënyrë të gjykuarit për të, ato që kanë më shumë rëndësi janë deklarimet e mëdha, se sa argumentet dhe të kërkuarit të së vërtetës.

Më shumë detaje

Ne gjendje

$6.49

-20%

$8.11

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Platoni, Një hyrje e shkurtër
Origjinali: Plato, a very short introduction
Gjinia: Filozofi
Autori: Julia Annas
Shqipëroi: Eduard Sulo
Shtëpia botuese: Ideart
Viti: 2008
Fq. 120
Pesha: 0.159 kg
ISBN: 978-99943-776-4-0

Mbi librin

Platoni është vlerësuar më shumë se sa një figurë njerëzore për shkak të thellësisë së tij të mendimit dhe madhështisë të konceptimeve të tij filozofike. Në këtë mënyrë të gjykuarit për të, ato që kanë më shumë rëndësi janë deklarimet e mëdha, se sa argumentet dhe të kërkuarit të së vërtetës. Në antikitetin e vonë, sidomos, Platoni shihej si një lloj figure vigane, një i ditur mbinjerëzor.

Por Platoni është gjithashtu edhe filozofi më "i lexueshëm", filozofi më i kuptueshëm si nga specialistët ashtu edhe nga ata që nuk janë specialistë, dhe kjo përshkak të lehtësisë në lexim dhe bukurisë së shkrimeve (të paktën disa prej tyre) të veta. Disa prej veprave të tij janë aq të famshme për aspektin e vet letrar, sa edhe për atë filozofik.

Reviews

Write a review

Platoni, Nje hyrje e shkurter, Julia Annas

Platoni, Nje hyrje e shkurter, Julia Annas

Platoni është vlerësuar më shumë se sa një figurë njerëzore për shkak të thellësisë së tij të mendimit dhe madhështisë të konceptimeve të tij filozofike. Në këtë mënyrë të gjykuarit për të, ato që kanë më shumë rëndësi janë deklarimet e mëdha, se sa argumentet dhe të kërkuarit të së vërtetës.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)