Filozofia & Sociologjia

Information

Botuesit

Autorët

Ulje çmimi! Socializmi, Nje hyrje e shkurter, Michael Newman Shfaq të madhe

Socializmi, Nje hyrje e shkurter, Michael Newman

SKU000681

Produkt i ri

Michael Newman shqyrton e shtjellon njëkohësisht sukseset dhe dështimet e socializmit, që nga faza e vet fillestare deri tek socializmi moderrn, duke e parë atë nga një këndvështrim ndërkombëtar, i cili nis me komunizmin kuban e përfundon me socialdemokracinë suedeze.

Më shumë detaje

Ne gjendje

Vëni re: Artikulli i fundit në stok!

$6.76

-20%

$8.45

Më shumë informacione

Titulli: Socializmi, një hyrje e shkurtër
Origjinali: Socialism, a very short introduction
Gjinia: Filozofi
Autori: Michael Newman
Shqipëroi: Elton Tahirllari
Shtëpia botuese: Ideart
Viti: 2007
Fq. 200
Pesha: 0.252 kg
ISBN: 978-99943-776-9-5

Mbi librin

Ç'është socializmi? A ka një të ardhme për të apo kemi të bëjmë me një ideologji të vjetëruar për shekullin XXI? Michael Newman shqyrton e shtjellon njëkohësisht sukseset dhe dështimet e socializmit, që nga faza e vet fillestare deri tek socializmi modern, duke e parë atë nga një këndvështrim ndërkombëtar, i cili nis me komunizmin kuban e përfundon me socialdemokracinë suedeze. Ky libër trajton evolucionin e Socializmit që nga lindja e tij në qytetet industriale të shek. XIX e deri tek reagimi socialist ndaj lëvizjeve Feministe, të Gjelbra e Anti - kapitaliste sot.

Komente mbi librin

"Një ide e çmuar. Një libër dinamik, i vogël... i përkryer për ta pasur në xhepin tuaj në kohën e lirë."

Lisa Jardine, The Times

"Një ide shumë e mirë, këto Hyrje të shkurtra. Një konceptim i ri nga Botimet e Universitetit të Oksfordit."

Nicholas Lezard, Guardian

Mbi autorin

Michael Newman është profesor i politikës në Universitetin Metropolitan të Londrës dhe Drejtori i Qendrës Londineze për Kërkime Europiane. Ndër veprat e tij mund të përmendim "Ralf Milibend dhe Politika e së Majtës së Re" dhe "Demokracia, sovraniteti dhe Bashkimi Europian".

Reviews

Write a review

Socializmi, Nje hyrje e shkurter, Michael Newman

Socializmi, Nje hyrje e shkurter, Michael Newman

Michael Newman shqyrton e shtjellon njëkohësisht sukseset dhe dështimet e socializmit, që nga faza e vet fillestare deri tek socializmi moderrn, duke e parë atë nga një këndvështrim ndërkombëtar, i cili nis me komunizmin kuban e përfundon me socialdemokracinë suedeze.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)