Kategoritë

Botuesit

Autorët

Mehdi Frasheri, Kujtime, (vitet 1913-1933) Shihe të plotë

Mehdi Frasheri, Kujtime 1913-1933

Mehdi Bej Frashëri ka qenë gjithashtu një protagonist i politikës së viteve '30. Ai ka qenë kryeministër nën Mbretin Zog dhe një njeri jashtëzakonisht i kulturuar. Kujtimet e tij janë një çelës i vlefshëm për të vlerësuar kohën në të cilën ai jetoi, si dhe figurën e Mbretit Zog.

Info shtesë

SKU000554

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$8.90

Me ulje çmimi!

-20%

$11.13

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Hasta la vista, Petro Marko

  Hasta la...


  Është romani i parë i autorit dhe më i...

 • Taras Bulba, Nikolaj V. Gogol

  Taras Bulba,...


  Mjeshtri i madh i letërsisë ruse, Nikolaj V....

 • Seria, Perrallat e Kutelit (3 libra)

  Seria,...


  Lindi më 13 shtator 1907 në Pogradec. Mësimet e...

Titulli: Kujtime (vitet 1913-1933)
Origjinali: Kujtime
Autori: Mehdi Frashëri
Gjinia: Kujtime
Shtëpia botuese: OMSCA-1
Viti: 2005
Fq. 240
Pesha: 0.29 kg.
ISBN: 978-99927-52-60-2

Mbi autorin

Mehdi Bej Frashëri ka qenë gjithashtu një protagonist i politikës së viteve '30. Ai ka qenë kryeministër nën Mbretin Zog dhe një njeri jashtëzakonisht i kulturuar. Kujtimet e tij janë një çelës i vlefshëm për të vlerësuar kohën në të cilën ai jetoi, si dhe figurën e Mbretit Zog.