Tregime & Novela

Information

Botuesit

Autorët

Ulje çmimi! Sikur nuk po ndodh asgjë, Alida Frashëri Bodini Shfaq të madhe

Sikur nuk po ndodh asgjë, Alida Frashëri Bodini

Produkt i ri

E njohura e re po më priste sipër në ballkonin e katit të dytë të një shtëpie jo shumë të madhe. Por kati përdhes qe ndërtuar krejt beton, i mbyllur, pa asnjë dritare.

Më shumë detaje

$10.14

-20%

$12.68

Më shumë informacione

Titulli: Sikur nuk po ndodh asgjë (kopertinë e trashë)
Gjinia: Tregime
Autori: Alida Frashëri Bodini
Shtëpia botuese: Onufri
Viti: 2018
Fq. 104
Pesha: 0.303 kg.
ISBN: 978-9928-261-24-3

Fragment nga libri

...Shtëpinë e gjeta shpejt.
E njohura e re po më priste sipër në ballkonin e katit të dytë të një shtëpie jo shumë të madhe. Por kati përdhes qe ndërtuar krejt beton, i mbyllur, pa asnjë dritare.

Vajza më bëri shenjë që të ngjitesha lart, por në muret e jashtme të ndërtesës, të lëmuara, nuk dukej asnjë portë dhe vetëm kur i rashë rrotull, gjeta një hyrje që më futi direkt në një korridor të ngushtë katror, ngritur vertikal deri në katin e sipërm, fare pa shkallë.

M’u desh të kacavirresha e fshikesha rrëshqanthi në muret e betonuara e të lëmuara të atij lloj pusi katërkëndësh, duke u tërhequr krahëve prej të zotëve të shtëpisë....

Reviews

Write a review

Sikur nuk po ndodh asgjë, Alida Frashëri Bodini

Sikur nuk po ndodh asgjë, Alida Frashëri Bodini

E njohura e re po më priste sipër në ballkonin e katit të dytë të një shtëpie jo shumë të madhe. Por kati përdhes qe ndërtuar krejt beton, i mbyllur, pa asnjë dritare.