Kategoritë

Botuesit

Autorët

Denesje ne dru, Lazer Stani Shihe të plotë

Denesje ne dru, Lazer Stani

Lazër Stani nuk u nënshtrohet formave e modeleve paracaktuese, as nuk e sforcon rrëfimin dhe as nuk këmbëngul të gjakojë ndonjë ide të madhe; ai e lë të lirshme rrjedhën e rrëfimit në vend që ta përcaktojë e ta drejtojë rrëfimin në një rrafsh të caktuar.

Info shtesë

SKU000142

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$5.63

Me ulje çmimi!

-20%

$7.04

libërNga (sasia)Ulja
Denesje ne dru, Lazer Stani3 --$0.70

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Gjaku im i erret, Zija Cela

  Gjaku im i...


  Proza e shkurtër është thelb e tharm. Edhe në...

 • Sikur te isha djale, Haki Stermilli

  Sikur te...


  Jeta ime për të tjerët, ndoshta nuk, nuk e vlen...

 • Dora e shtetit, Uran Butka

  Dora e...


  "Dora e shtetit" është një tregim i shkëlqyer....

Titulli: Dënesje në dru
Origjinali: Dënesje në dru
Gjinia: Tregime
Autori: Lazër Stani
Shtëpia botuese: Ideart
Viti: 2005
Fq: 136
Pesha: 0.191 kg.
ISBN: 978-99943-648-9-8

Mbi librin

Lazër Stani nuk u nënshtrohet formave e modeleve paracaktuese, as nuk e sforcon rrëfimin dhe as nuk këmbëngul të gjakojë ndonjë ide të madhe; ai e lë të lirshme rrjedhën e rrëfimit në vend që ta përcaktojë e ta drejtojë rrëfimin në një rrafsh të caktuar. Kjo vërehet si nga fillimi i tregimeve, ashtu edhe në fund të tyre, ku në vend të mbylljes, hapet mundësia e rifillimit të tregimit nga ana e lexuesit.