Kategoritë

Botuesit

Autorët

Jeta seksuale e Catherine M., Catherine Millet Shihe të plotë

Jeta seksuale e Catherine M., Catherine Millet

"Jeta Seksuale e Jeta seksuale e Catherine M." është një roman i shkruar nga kritikja e artit Catherine Millet dh që u publikua në vendin e saj të lindjes në Francë, në vitin 2001. Përkthimi në anglisht erdhi nga Adriana Hunter në vitin 2002.

Info shtesë

SKU000446

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$7.89

Me ulje çmimi!

-20%

$9.86

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

 • Ali Pasha, krime famekeqe, Alexandre Dumas

  Ali Pasha,...


  I shkruar gati 40 vjet pas vdekjes së Ali Pashë...

 • Vera pa kthim, Besnik Mustafaj

  Vera pa...


  Kjo poemë për dashurinë e munguar është...

 • Anarkia qe po troket, Robert D. Kaplan

  Anarkia qe...


  Demokracitë e reja e të paqëndrueshme në...

Titulli: Jeta seksuale e Catherine M.
Gjinia: Roman
Autore: Catherine Millet
Shqipëroi: Elda Boriçi
Shtëpia botuese: 55
Viti: 2006
Fq. 199
Pesha: 0.25 Kg.

Mbi librin

"Jeta Seksuale e Jeta seksuale e Catherine M." është një roman i shkruar nga kritikja e artit Catherine Millet dh që u publikua në vendin e saj të lindjes në Francë, në vitin 2001. Përkthimi në anglisht erdhi nga Adriana Hunter në vitin 2002. Në shqip u botua në vitin 2006 nga shtëpia botuese 55, me përkthyese Elda Boriçi. Libri ka hapur debate të mëdha në të dyja anët e Atlantikut.

Ai konsiderohet si libri më i hapur mbi seksin që është shkruar ndonjëherë nga një grua. Catherine Millet u lind më 1 prill 1948. Ajo është themeluese dhe redaktore e revistës Art Press, e cila fokusohet në artin moderrn. Romani i saj paraqet në detaje historinë seksuale të vetë autores nga masturbimet e adoleshencës deri te seksi në grup mes maxhorenëve. Ajo është e martuar me poetin dhe romancierin Jacques Henric.