Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

Përshtypje(t): 0

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.

Çmimi 0,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përshtypje(t): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Përshtypje(t): 0

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.

Çmimi 1 050,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU000783

Botuesi: Onufri

Darka e gabuar, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një mister midis, është subjekti i romanit më të ri të Kadaresë. Ndonëse e bazuar mbi një ngjarje të vërtetë, që ka trazuar vite më parë një qytet të tërë.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU001180

Botuesi: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Në një pasdite kryeqytetase, personazhi i këtij romani i propozon gruas së hijshme të porsanjohur diçka që do të dukej e papërfytyrueshme disa vite më parë, gjatë kohë së komunizmit: një udhëtim fundjavor në një qytet të Europës.

Çmimi 800,00 Lekë
More
Në gjendje
Më të shiturat
  • Banner

Nata e Sofie Kondilit, Koco Kosta
  • Nata e Sofie Kondilit, Koco Kosta

Nata e Sofie Kondilit, Koco Kosta

SKU000412
Vlerësimi 

Shikonte te vetja dhe as që bënte përpjekjen më të vogël që seksi i saj të mos shpërthente me aq vrull, po përkundër: kërkonte të jepej furishëm. Ajo e spërkaste mashkullin me vështrim epshor. Gjinjtë e mëdhenj ulërinin të etur për ndjenjë.

767,00 Lekë
Sasia
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Përshkrimi

Titulli: Nata e Sofie Kondilit
Origjinali: Nata e Sofie Kondilit
Gjinia: Roman
Autori: Koço Kosta
Kategoria: Autore Shqiptarë
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2007
Fq: 560
Pesha: 0.621 kg.
ISBN: 978-99943-0-038-9

Fragment nga libri

Shikonte te vetja dhe as që bënte përpjekjen më të vogël që seksi i saj të mos shpërthente me aq vrull, po përkundër: kërkonte të jepej furishëm. Ajo e spërkaste mashkullin me vështrim epshor. Gjinjtë e mëdhenj ulërinin të etur për ndjenjë. Dhe vithet e plota të njomështa, të bukra e të ngjeshura njëherësh ulërinin, gjithashtu për ndjenjë. Edhe kofshët. Dhe buzët, dhe sytë ju mbushën me dritë sensuale. E tëra.

Epshi qe kthyer në tërbim. Zjarri i gjakut i hingëllinte. Qe marrosur tërë ajo natë dimri, me një kuje ... të bukur! Poshtë, nën kërthizën mishtore, i dolën gjymtyrë. Dhe shalët me bulurima tërë llaftarepsje! veçanërisht atje në krye përbrenda breçkave vogëlane, të holla me dantellë. Aq të brishta! Aq me shpirt! Dhe unë dëgjoj, tha ajo.

Dëgjoj mashkull. Në atë natë të fellë të mbushur me dëborë ndiente se gjithçka, ai trup po i shndërrohej në seks. Dhe se, pas një çike, do niste të shkallonte aq gëzueshëm! Qenë të dy në një errësirë të pastër, të ndershme. Dhe, në atë të groptë nate, ajo s'reshtëte për të nxjerrë nga strehimi ndjenja të veta ... Ishin bërë dy trupa të shtangtë, që s'e shihnin apo s'u bënte përshtypje se ishin llangosur në për lagien tërbimtare.

Dëgjonte fellë në shpirt dhe i pëlqeu shumë të ulte kapakët e gjatë të syve. Nderi krahun dhe lëshoi pëllëmbën mbi gjoksin leshtor të tij. Ajo u bë e tëra melodi. Gëzim vezullues. Engjëll. Verbëri. Ç'marrëzi! lexoi te vetja shpejtazi. Ç'marrëzi kaq ... tronditëse! Dhe ndërkohë, sa e freskët, sa afshëronjëse ajo ..., ajo bishë e bukur! Kur përballë: tjetër flakërimë: Ai! Ajo e përpinte ethshëm. Dhe aq ëmbëlisht! Femërisht! Dashurisht! Dhe tejet sinqerisht. Tejet e hijshme. Hyjnore!

Dhe ulur, fare qasur, pranë nuk ja hiqte atë vështrim femëror. Aq femëror! Dhe po ajo thirrje, po ajo luuutje e pafre e përvëluar. Po ato bubullima të guximshme që e zhbironin ngulshëm. Kudo: në fytyrë, te balli, te sytë, te goja. Te buzët mashkullore. Dhe ngrihej më e beftë, më e bukur; tjetërlloj! Sikur e bymente një asish lloj tërmeti! dhe e shfaqte më të buuukur. E Bukura! Ndërkohë që ai ishte bërë dhe po lartohej si tmerr drithëronjës i pashëm mashkulli. Do të kalëronte dot përmbi dobësinë njerëzore?!

Detajet e librit
SKU000412
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13k)
Përshtypjet

Write your review

Nata e Sofie Kondilit, Koco Kosta

Nata e Sofie Kondilit, Koco Kosta

Shikonte te vetja dhe as që bënte përpjekjen më të vogël që seksi i saj të mos shpërthente me aq vrull, po përkundër: kërkonte të jepej furishëm. Ajo e spërkaste mashkullin me vështrim epshor. Gjinjtë e mëdhenj ulërinin të etur për ndjenjë.

Write your review
Ndoshta mund të pëlqejë edhe

Referenca: SKU000428

Botuesi: Koha Ditore

Dite te qeta ne Klishi, Henri Miller

Përshtypje(t): 0

"Ditë të qeta në Klishi" është një nga romanet biografike të Millerit. Flet për jetën e tij si shkrimtar i varfër dhe i panjohur që kishte shkuar në Paris në fillim të viteve '30, duke lënë prapa një martesë në shkatërrim e sipër dhe një karrierë të palumtur.

Çmimi 600,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok

Referenca: SKU001219

Botuesi: OMBRA GVG

Tension i larte, Edmond Tupja

Përshtypje(t): 0

Edmond Tupja ka lindur në Tiranë në vitin 1947. Pasi kreu studimet në vendlindje, u diplomua për gjuhë e letërsi frënge në Universitetin e Sorbonës, Paris.

Çmimi 450,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: SKU001769

Botuesi: OMBRA GVG

69 variacione per nje teme erotike, Edmond Tupe

Përshtypje(t): 0

Në këtë libër, siç e shpreh vetë titulli i tij, bëhet fjalë për një ngjarje të vetme, me të njëjtën temë, por të vështruar e të rrëfyer nga gjashtëdhjetë e nëntë personazhe të ndryshme. Ai mund të lexohet nga faqja e parë në të fundit, por edhe në mënyrë të çrregullt, sipas dëshirës së lexuesit madje ai mund të hapet si një fjalor.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: 2337

Botuesi: Te tjere

Tropiku i Kancerit, Henri Miller

Përshtypje(t): 0

Kur u shfaq romani i Henri Millerit "Tropiku i Kancerit", pati vetëm pritje përgëzuese të përkora, pa mëdyshje të kushtëzuara nga frika e dukjes së tyre si dashurues të pornografisë.

Çmimi 800,00 Lekë
More
Nuk ka produkte të mjaftueshme në stok
16 other products in the same category:

Reference: SKU000647

Brand: Onufri

Qorrfermani, Ismail Kadare

Review(s): 0

Title: QorrfermaniOriginal: QorrfermaniCategory: NovelAuthor: Ismail KadarePublisher: OnufriPgs. 90Weight: 0.17 kgISBN 978-9928-164-10-0

Price ALL560.00
More
There are not enough products in stock