Publicistikë

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Ne Mirdite & Rreth e Rrotull, Fatos Baxhaku Shfaq të madhe

Ne Mirdite & Rreth e Rrotull, Fatos Baxhaku

SKU000919

Produkt i ri

Përmes gjinisë së reportazhit, autori i këtij vëllimi, Fatos Baxhaku sjell për lexuesin një rrëfim për rrethin e Mirditës. Ai vetë ka prekur nga afër çdo vend për të cilin tregon. Dhe e bën këtë përmes një thjeshtësie narrative, sa të duket sikur ti vetë ke shkelur aty.

Më shumë detaje

Ne gjendje

$5.63

-20%

$7.04

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Në Mirditë & Rreth e Rrotull
Origjinali: Në Mirditë & Rreth e Rrotull
Gjinia: Publicistikë
Autori: Fatos Baxhaku
Shtëpia botuese: Papirus
Viti: 2009
Fq. 208
Pesha: 0.22 kg
ISBN: 978-99956-808-1-7

Mbi librin

Përmes gjinisë së reportazhit, autori i këtij vëllimi, Fatos Baxhaku sjell për lexuesin një rrëfim për rrethin e Mirditës. Ai vetë ka prekur nga afër çdo vend për të cilin tregon. Dhe e bën këtë përmes një thjeshtësie narrative, sa të duket sikur ti vetë ke shkelur aty.

Njësoj edhe për personazhet. Ata janë aktivë, flasin, tregojnë histori e ngjarje. Janë pikërisht ata protagonistët e vërtetë të reportazheve. Rrëfejnë vendin e tyre. Mirditën e cila duket sikur vjen prej një kohe tjetër.

Reviews

Write a review

Ne Mirdite & Rreth e Rrotull, Fatos Baxhaku

Ne Mirdite & Rreth e Rrotull, Fatos Baxhaku

Përmes gjinisë së reportazhit, autori i këtij vëllimi, Fatos Baxhaku sjell për lexuesin një rrëfim për rrethin e Mirditës. Ai vetë ka prekur nga afër çdo vend për të cilin tregon. Dhe e bën këtë përmes një thjeshtësie narrative, sa të duket sikur ti vetë ke shkelur aty.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)