Poezi

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Homo Antarcticus, Luljeta Lleshanaku Shfaq të madhe

Homo Antarcticus, Luljeta Lleshanaku

Produkt i ri

Poezitë e Lleshanakut janë ngacmuese dhe vizionare.

Më shumë detaje

Në gjendje

$7.89

-20%

$9.86

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Homo Antarcticus
Origjinali: Homo Antarcticus
Gjinia: Poezi
Autori: Luljeta Lleshanaku
Shtëpia botuese: OMBRA GVG
Viti: 2016
Fq. 96
Pesha: 0.131 kg.

Komente mbi autoren

"...Poezitë e Lleshanakut janë ngacmuese dhe vizionare."

American Poets, vjeshtë 2010, nr. 39

"...Këto poezi, këto skica të mistershme si në kllapi, shohin shumë më larg nga ç'mund të imagjinojmë ne..."

Christopher Merrill, NPR

"Tek "Fëmijët e natyrës", me poezitë e saj të fuqishme, Lleshanaku zbulon të shkuarën e vendit të saj. Ajo i risjell këto gjurmë në lidhje me veten dhe familjen, dhe zbulon se si këto ngjarje ndërhyjnë dhe ndikojnë kujtimet e saj të fëmijërisë dhe gjithë rirrëmimin e historisë. Dhimbja, vdekja, burgosjet dhe dëshira, janë disa nga temat që jehojnë thellë në poezitë e bukura të Lleshanakut, poezi që Peter Constantine i ka quajtur "klasiket bashkëkohore të letërsisë botërore."

Shtëpia Botuese New Directions

Reviews

Write a review

Homo Antarcticus, Luljeta Lleshanaku

Homo Antarcticus, Luljeta Lleshanaku

Poezitë e Lleshanakut janë ngacmuese dhe vizionare.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)