Referenca: SKU001740

Botuesi: UET Press

Enver Hoxha, Blendi Fevziu

Përshtypje(t): 0

Për shumë vite me radhë Enver Hoxha i imponoi historisë versionin e tij. Ai rezulton i paturpshëm për t'i transformuar ngjarjet, për t'i fshirë ose zhdukur personazhet dhe për të ngritur në histori një protagonist të vetëm: atë vetë.

Çmimi 1 050,00 Lekë
More
Ne gjendje

Referenca: 2804

Gruaja e fotografit, Enkelejd Lamaj (ebook falas)

Përshtypje(t): 0

"Historia e gruas së fotografit” është emri me të cilin e njohin të gjithë, ato pak herë që e përdorin, por, në të vërtetë, ajo është edhe historia e vetë fotografit, ose më saktë, është historia e teorisë së tij mbi rëndësinë e gjërave të vogla.

Çmimi 0,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000001

Botuesi: Mitrush Kuteli

Tregime të moçme shqiptare, Mitrush Kuteli

Përshtypje(t): 0

Përrallat e treguara nga Mitrush Kuteli përbëjnë pjesën më të rëndësishme të letërsisë shqiptare, një frymëzim për një numër të madh veprash të tjera letrare që pasuan përgjatë dekadave. Tregime të Motshme Shqiptare përbën një klasik të të gjitha kohërave.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Në gjendje

Referenca: SKU000783

Botuesi: Onufri

Darka e gabuar, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Një darkë krejtësisht e pazakontë, me një mister midis, është subjekti i romanit më të ri të Kadaresë. Ndonëse e bazuar mbi një ngjarje të vërtetë, që ka trazuar vite më parë një qytet të tërë.

Çmimi 700,00 Lekë
More
Artikujt e fundit në gjendje

Referenca: SKU001180

Botuesi: Onufri

Aksidenti, Ismail Kadare

Përshtypje(t): 0

Në një pasdite kryeqytetase, personazhi i këtij romani i propozon gruas së hijshme të porsanjohur diçka që do të dukej e papërfytyrueshme disa vite më parë, gjatë kohë së komunizmit: një udhëtim fundjavor në një qytet të Europës.

Çmimi 800,00 Lekë
More
Në gjendje
Më të shiturat
Te rikujtoj, Minella S. Mano
  • Te rikujtoj, Minella S. Mano

Te rikujtoj, Minella S. Mano

SKU001755
Vlerësimi 

Zbritja në sasi

Sasia Zbritje Ju kurseni
3 493,66 Lekë Deri në 1 480,99 Lekë
500,00 Lekë
Sasia
In Stock

  • Security policy (edit with Customer reassurance module) Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module) Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module) Return policy (edit with Customer reassurance module)
Përshkrimi

Titulli: Të rikujtoj...Origjinali: Të rikujtoj...Gjinia: PoeziAutori: Minella S. Mano Shtëpia botuese: LogoreciViti: 2004 Fq. 184Pesha: 0.18 kgISBN: 978-99927-6-7 Mbi autorin Minella S. ManoLindur në Korçë më 20.09.1954Qershor 1973Përfundoi shkollën e mesme "Raqi Qirinxhi" në Korçë.Qershor 1979Diplomohet mjek i përgjithshëmJanar 1981 - Qershor 1991Mjek në institucionet shëndetësore në Korçë dhe në Bilisht.Qershor 1991Zgjidhet kryetar i Federatës Sindikale të Shëndetësisë së Shqipërisë.Vitet 1992, 1995, 1997Kualifikime për marrëdhëniet e punës (Danimarkë, Angli, Shqipëri)Mars - Maj 1999Kualifikim mbi sëmundjet profesionale dhe ambiental në Q.S.UT. "Nënë Tereza", Tiranë.Tetor 2000 - Mars 2001Kualifikim për planifikim dhe menaxhim shëndetësor (Universiteti i Montrealit, Kanada, Ministria e Shëndetësisë)2004President i Federatës së Sindikatave të Shëndetësisë së Shqipërisë

Detajet e librit
Te tjere
SKU001755
Përshtypjet

No customer reviews for the moment.

Write your review

Te rikujtoj, Minella S. Mano

Te rikujtoj, Minella S. Mano

Write your review
16 other products in the same category:

Reference: SKU000849

Brand: Ideart

Ngjyra mbi det, Alban Bala

Review(s): 0

Title: Ngjyra mbi detOriginal: Ngjyra mbi detCategory: PoetryAuthor: Alban BalaPublisher: IdeartYear: 2008Pgs. 136Weight: 0.18 kgISBN: 978-99956-29-02-1

Price ALL500.00
More
There are not enough products in stock

Reference: SKU001133

Brand: Te tjere

Poezia, vepra I, Lasgush Poradeci

Review(s): 0

Title: Poezia, vepra IOriginal: Poezia, vepra ICategory: PoetryAuthor: Lasgush PoradeciPublisher: AlbpaperYear: Tiranë, 2009Pgs. 385Weight: 0.631 kgISBN: 978-99956-43-51-3

Price ALL1,200.00
More
Last items in stock