• Banner

Shënimet e një të vdekuri, Mihail Bulgakov
  • Shënimet e një të vdekuri, Mihail Bulgakov

Shënimet e një të vdekuri, Mihail Bulgakov

Ky është romani gjysmëautobiografik i Bulgakovit mbi historinë e një shkrimtari që dështon të shesë romanin e vet dhe dështon të kryejë vetëvrasje. Kur drama e tij pranohet nga teatri për ta vënë në skenë, suksesi letrar ia bën me sy, por ai e pranon këtë pa egon e fryrë të aktorëve, regjisorit dhe menaxherëve të teatrit.

1 000 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Shënimet e një të vdekuri
Origjinali:
Kategoria: Roman
Autori: Mihail Bulgakov
Shqipëroi: Agron Tufa
Botues: Dukagjini
Data e botimit: 2022
Fq: 332
Pesha: 0.21 kg
ISBN: 978-9951-05-544-4
This book is in Albanian

Detajet e librit
3 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: OMBRA GVG

Mjeshtri dhe Margarita, Mihail Bulgakov

"Mjeshtri dhe Margarita" në Bashkimin Sovjetik të periudhës staliniste mundi të shpërndahet në dorëshkrim në mënyrë klandestine në rrethin e ngushtë të miqve të Bulgakovit. Në format libër u botua vetëm njëzet e gjashtë vjet mbas vdekjes së tij.

Çmimi 1 400 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: OMBRA GVG

Garda e Bardhë, Mihail Bulgakov

Romani "Garda e Bardhë", i cili në pjesën më të madhe u shkruajt gjatë vitit 1920 dhe mbeti i pabotuar plotësisht në Bashkimin Sovjetik, deri në vitin 1966. Ngjarjet zhvillohen në Kiev, kryeqytetin e Ukrainës, ku lindi Bulgakovi dhe shtrihen në një periudhë prej më pak se dy muajsh, gjatë dimrit të ashpër të viteve 1918-1919.

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje
Përshtypjet (0)