Kategoritë

Botuesit

Autorët

Tregime - Rrefimet e Zotit te Mire, Rilke Shihe të plotë

Rrefimet e Zotit te Mire, Rainer Maria Rilke

Rilkja nuk lëshonte kurrë nga dora diçka po të mos ishte plotësisht e përkryer. Mijëra njerëz mund t'i kenë kaluar fare pranë atij djali të ri me mustaqe të verdha që i vareshin paksa ashtu melankonike, me fytyrë disi sllave e pa ndonjë tipar të veçantë, dhe të mos u ketë shkuar mendja fare se ai ishte poet, madje njëri prej më të mëdhenjve të shekullit tonë...

Info shtesë

SKU000191

Disponueshëria: Nuk e kemi më këtë libër në depo


Më njoftoni kur ta rimerni

$3.38

Me ulje çmimi!

-20%

$4.23

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Titulli: Rrëfimet e Zotit të Mirë
Origjinali: Geschichten vom Lieben Gott
Gjinia: Tregime
Autori: Rainer Maria Rilke
Shqipëroi: Elidon Gjika
Shtëpia botuese: Ideart
Viti: 2003
Fq. 120
Pesha: 0.111 kg.
ISBN: 978-99927-939-0-2

Mbi librin

Rilkja nuk lëshonte kurrë nga dora diçka po të mos ishte plotësisht e përkryer. Mijëra njerëz mund t'i kenë kaluar fare pranë atij djali të ri me mustaqe të verdha që i vareshin paksa ashtu melankonike, me fytyrë disi sllave e pa ndonjë tipar të veçantë, dhe të mos u ketë shkuar mendja fare se ai ishte poet, madje njëri prej më të mëdhenjve të shekullit tonë...