• Banner

Asnjëherë të martën, Bashkim Hoxha

700 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Asnjëherë të martën
Origjinali: Asnjëherë të martën
Gjinia: Roman
Autori: Bashkim Hoxha
Shtëpia botuese: Onufri
Viti: 202
Fq. 136
Pesha: 0.23 kg
ISBN: 978-9928-391-14-8
Ky libër është në gjuhën shqipe

Mbi librin

- Të martën e kam pushim, nuk bëj vrasje. E kam ters. Të mërkurën, po. Pastaj do të iki.
- Pse? Të ka ndodhur ndonjë gjë e keqe për ditë të martë?
- Nuk ka më keq. Ka qenë e martë dita kur unë kam lindur.

Detajet e librit
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Minerva

Psikologjia e Parasë, Morgan Housel

Paraja - investimi, financat personale dhe vendimet e biznesit - zakonisht mësohet si një fushë e bazuar në matematikë, ku të dhënat dhe formulat na tregojnë saktësisht se çfarë të bëjmë. Megjithatë, në jetën reale njerëzit nuk i marrin vendimet financiare në kompjuter.

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Toena

Ditë e re, Nikos Chrysos

Ai u kërkon të katërve t’i rrëfejnë historinë e tyre dhe historinë e mikut të tyre të humbur, dhe, pa e kuptuar, ai bie në kurthin e një bote të çuditshme. Ndërsa në fillim gjithçka duket e vërtetë, rrëfimet bëhen më të ndërlikuara. Ç’shkaqe dhe ç’motive i çojnë ata në dëshmi të ndryshme dhe shpesh kontradiktore? Ku ndalet miti dhe ku fillon e vërteta?

Çmimi 1 300 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Botart

Agjente Sonja, Ben Macintyre

Ursula Kuçinski ishte në të njëjtën kohë nënë, shtëpiake, shkrimtare, teknike e kualifikuar radioje, kryespiune, korriere, sabotatore, krijuese bombash, luftëtare e Luftës së Ftohtë dhe agjente sekrete. Emri i saj i koduar ishte “Sonja”.  Dhe kjo është historia e saj.

Çmimi 1 500 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Skanderbeg Books

Burra pa gra, Haruki Murakami

Varet nga personi, tha ai, se ç’lloj gë-njeshtrash do të thotë, në cilën situatë do t’i thotë dhe si do t’i thotë. Por në njëfarë pike të jetës, të gjitha femrat thonë gënjeshtra dhe ato gënjejnë për gjëra të rëndësishme. Gë-njejnë edhe për gjëra të parëndësishme, por ato nuk ngu-rrojnë të gënjejnë për gjërat më të rëndësishme.

Çmimi 900 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Dituria

Pafundësi, Masa Kolanovic

Ka dymbëdhjetë histori me një sërëtemash mbërthyese. Një teze e moshuar që i druhet varrosjes për së gjalli, vendos të marrë celularin e sajnë varr dhe u kërkon familjarëve ť'i telefonojnë një ditë pas funeralit. 

Çmimi 800 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Pegi

Eliza dhe krijesat e saj, Francesca Zappia

Në e botën reale, Eliza Mërku është e ndrojtur, e çuditshme dhe nuk ka asnjë shoqe apo shok. Në virtualitet, ajo ështe LadyConstellation, krijuesja anonime e një faqeje tejet popullore mes të rinjve, që quhet "Deti i Tmerrshëm". Asaj nuk i shkon nëpër mend që jeta reale mund t'i japë po aq kënaqësi sa dhe ajo virtuale, madje as nuk ka dëshirë që ta...

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Princi

Estetika, Benedetto Croce

Sapo u botua (më 1902), "Estetika si shkencë e shprehjes dhe e gjuhësisë së përgjithshme: Teoria dhe Historia”, u prit në mënyrë të atillë që do e shndërronte atë në një ngjarje të paharrueshme, periodizuese në historinë e kulturës italiane dhe, shumë shpejt, një pikë referimi e domosdoshme në diskutimin e problemeve estetike në kulturën ndërkombëtare.

Çmimi 2 000 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: UET Press

Zogjtë e qyqes, Gani Mehmetaj

Romani “Zogjtë e qyqes” trajton me vlera të spikatura letrare artistike, urrejtjen në mes të serbëve e shqiptarëve, marrëdhëniet e tyre të ndërsjellta, dashurinë e pa realizuar që e intrigon lexuesin, ndërsa pasuron letrat shqipe.

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Albas

Lepuri kthehet, John Updike

Por, kur ajo fton mikun e saj të jetojë me ta, një zezak i ri dhe radikal, i quajtur Skitër, harmonia e brishtë e çiftit prishet në mënyrë të pakthyeshme. “Lepuri kthehet” është i dyti nga katër romanet e John Updike, që përqendrohet te personazhi qendror, Herri “Lepur” Engstrëm. Duke rrëfyer se si Lepuri i zgjidh ose i ndërlikon më tej problemet e tij,...

Çmimi 1 500 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Aeditions

Një mijë e një net

Këto përralla magjepsëse, që flasin për histori të vërteta dhe të mbinatyrshme, dashuri dhe martesë, pushtet dhe ndëshkim, pasuri dhe varfëri, i rrëfen Sheherazadja. Përralla e parë ngjan me fillin, në të cilin mblidhen, porsi perlat, gjithë përrallat e tjera, e krijojnë një gjerdan të shumëçmuar rrëfenjash.

Çmimi 1 200 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Botart

Arratisja nga biblioteka e Z. Limonçelo, Chris Grabenstein

Kur Kaili merr vesh se krijuesi më i famshëm i lojërave në botë ka projektuar bibliotekën e re në qytet dhe në hapjen e saj do të zhvillojë një lojë në të cilën pjesëmarrësit do të kyçen në bibliotekë, ai është i vendosur të marrë pjesë. Por ai nuk ka kuptuar se marrja pjesë në të është veçse pjesa më e lehtë. 

Çmimi 1 000 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Aeditions

Nata e Vitit të Ri

Iriq vogëlushi priste me padurim ta festonte Vitin e Ri tok me miqtë e tij. Po kush i hëngri biskotat që zbukuronin bredhin? Po kapuçi i iriqit, ku u zhduk? Si e festoi natën e Vitit të Ri iriq vogëlushi dhe miqtë e tij?

Çmimi 800 Lekë
More
Në gjendje
Përshtypjet (0)