• Banner

Virusi në ndjekje të Morigana Krout, Jessica Townsend

Dhe duke parë qytetin, që e ka aq shumë për zemër, të kapluar nga tmerri, Morigana shumë shpejt e kupton që është detyra e saj të gjejë ilaçin kundër këtij Virusi të egër, edhe pse përpjekja për ta gjetur ilaçin do ta vendosë atë dhe të gjithë banorët e Nevërmurit përpara një rreziku të paparashikuar.

1 200 Lekë
Sasia
Në gjendje

Përshkrimi

Titulli: Virusi në ndjekje të Morigana Krout
Origjinali: The hunt for Morrigan Crow
Kategoria: Roman
Autori: Jessica Townsend
Shqipëroi:  Petro Plasa
Botues: Mediaprint
Viti: 2021
Fq. 512
Pesha: 0.610 kg
ISBN: 978-9928-08-485-9
Ky libër është në gjuhën shqipeMbi librin

Morigana Krou, së bashku me miqtë e saj, jo vetëm i mbijetuan me krenari vitit të parë të shkollës në Shoqërinë e Mrékullit, por ata shkatërruan nga themelet Tregun e Tmerrit dhe e provuan veten si pjesëtarë besnikë të Njësisë 919. Tashmë, Morigana ndodhet përballë një vështirësie edhe më të madhe: ajo duhet të përvetësojë sa më mirë Mjeshtëritë e Mrékullit, si edhe të mbajë nën kontroll fuqinë që kërcënon ta shkatërrojë. Por një sëmundje e frikshme dhe e padëgjuar më parë ka rënë mbi Nevërmur, që po shndërron MrékullKrijesat e infektuara në Shtazë të egra.

Ndërkohë që viktimat nga Virusi shtohen, po ashtu përhapet edhe paniku. Dhe duke parë qytetin, që e ka aq shumë për zemër, të kapluar nga tmerri, Morigana shumë shpejt e kupton që është detyra e saj të gjejë ilaçin kundër këtij Virusi të egër, edhe pse përpjekja për ta gjetur ilaçin do ta vendosë atë dhe të gjithë banorët e Nevërmurit përpara një rreziku të paparashikuar.

Libri i tretë i serisë Nevërmur padyshim që do ta mbajë gjallë interesin e lexuesve deri në faqen e fundit.


Detajet e librit
Mediaprint
Bashkëngjitje
Shkarkime
KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (292.13KB)
16 libra të tjera në këtë kategori:

Botuesi: Te tjere

Koni dhe cirku i pushimeve, Julie Boehme

Koni mezi pret të shkojë në plazh e të flejë në tendën e kampingut. Por, papritur, gjithçka shkon ters me pushimet e shkurtra dhe familja Klaviter befas e gjen veten duke bërë kamping në kopshtin e shtëpisë së tyre. Nga një ekskursion i vogël, del një cirk fantastik pushimesh!

Çmimi 500 Lekë
More
Në gjendje

Botuesi: Botart

Tom Gejts, me pakëz fat, Liz Pichon

Babi dëshiron të bëjmë një balonë, kështu që mund të dalim jashtë dhe të marrim shumë “ajër të pastër”. Nuk do ta kisha aspak problem nëse do të kishim një qen, por kjo nuk ka për të ndodhur sepse Delia është “alergjike” nga qentë (ndërsa unë mendoj se jam alergjik nga Delia).

Çmimi 900 Lekë
More
Në gjendje
Përshtypjet (0)