Kategoritë

Botuesit

Autorët

Detyre mbreterore, Paul Burrell Shihe të plotë

Detyre mbreterore, Paul Burrell

Ai ishte maxhordomi i preferuar që krijoi një marrëdhënie të rrallë me Mbretëreshën. Ishte kryeshërbëtori të cilin Princesha e Ueilzit e quante "shkëmbi im" dhe "i vetmi njeri të cilit mund t'i besoj". U akuzua për vjedhje dhe, pas ndërhyrjes shumë të rëndësishme të sovranes, u shpall i pafajshëm.

Info shtesë

SKU000271

Disponueshëria: Ne gjendje

$12.39

Me ulje çmimi!

-20%

$15.49

Titulli: Detyrë mbretërore
Origjinali: A royal duty
Autori: Paul Burrell
Shqipëroi: Pranvera Xhelo
Shtëpia botuese: Dudaj
Viti: 2005
Fq. 430
Pesha: 0.50 kg.
ISBN: 978-99943-33-54-2

Mbi librin

Ai ishte maxhordomi i preferuar që krijoi një marrëdhënie të rrallë me Mbretëreshën. Ishte kryeshërbëtori të cilin Princesha e Ueilzit e quante "shkëmbi im" dhe "i vetmi njeri të cilit mund t'i besoj". U akuzua për vjedhje dhe, pas ndërhyrjes shumë të rëndësishme të sovranes, u shpall i pafajshëm. Ka qenë njeriu më i besuar, miku më i ngushtë – dhe është i vetmi person i cili është në gjendje ta ndajë mitin nga e vërteta e jetës së Dianës.