Bashkëkohore

Information

Botuesit

Autorët

Ulje çmimi! Rexhai Sydinaku, Arsen Lypeni në Stamboll, Peyami Safa Shfaq të madhe

Rexhai Sydinaku, Arsen Lypeni në Stamboll, Peyami Safa

Produkt i ri

Arsen Lypeni në Stamboll!... Si? Arsen Lypeni, hajduti i famshëm francez, vagabondi i sjellshëm, emri i të cilit është përhapur në të gjithë Europën dhe që i janë përkthyer e shtypur të gjitha aventurat në shumë gjuhë?... Po, dora vetë!...

Më shumë detaje

$6.76

-20%

$8.45

Më shumë informacione

Titulli: Rexhai Sydinaku, Arsen Lypeni në Stamboll
Origjinali: Cingöz Recai: Arsene Lupin İstanbul'da
Gjinia: Roman
Autori: Peyami Safa
Shqipëroi: Urtis Harri
Shtëpia botuese: Fan Noli
Viti: 2019
Fq. 236
Pesha: 0.304 kg.
ISBN: 978-9928-291-13-4

Fragment nga libri

Arsen Lypeni në Stamboll!... Si? Arsen Lypeni, hajduti i famshëm francez, vagabondi i sjellshëm, emri i të cilit është përhapur në të gjithë Europën dhe që i janë përkthyer e shtypur të gjitha aventurat në shumë gjuhë?... Po, dora vetë!...

Për shkak se asnjëherë nuk janë gjetur fotografitë e sakta, të gjitha redaksitë e gazetave botojnë skicat e bëra me hamendje, dërgojnë në çdo cep korrespondentët dhe gazetarët e tyre, me shpresën që të bien në gjurmët e tij para policisë.

Sa më shumë ulërinin gazetashitësit se “Arsen Lypeni është në Stamboll!”, komuniteti vërshonte të merrte gazetat, sikur të ishte shpallur luftë. Nëpër të gjiha shtëpitë, vaporet, trenat e kafenetë flitej e njëjta gjë: Mos more!... Domethënë hajduti i famshëm francez ndodhet mes nesh!... Ku të jetë vallë?

Reviews

Write a review

Rexhai Sydinaku, Arsen Lypeni në Stamboll, Peyami Safa

Rexhai Sydinaku, Arsen Lypeni në Stamboll, Peyami Safa

Arsen Lypeni në Stamboll!... Si? Arsen Lypeni, hajduti i famshëm francez, vagabondi i sjellshëm, emri i të cilit është përhapur në të gjithë Europën dhe që i janë përkthyer e shtypur të gjitha aventurat në shumë gjuhë?... Po, dora vetë!...