Bashkëkohore

Information

Botuesit

Speciale

Autorët

Ulje çmimi! Kurre pa rene dielli, Johanna Sinisalo Shfaq të madhe

Kurre pa rene dielli, Johanna Sinisalo

SKU002048

Produkt i ri

Johanna Sinisalo lindi në Laponinë finlandeze më 1958. Ajo është mjaft e suksesshme me filmat e saj për të qeshur, komikë televizivë. Ka fituar shumë çmime kombëtare, midis të cilëve çmimin Atorox, Çmimin e Finlandës dhe çmimin Kemi National Conic Strip Contest.

Më shumë detaje

Ne gjendje

$6.76

-20%

$8.45

Add to wishlist

Më shumë informacione

Titulli: Kurrë pa rënë dielli
Origjinali: Troll: A love story
Gjinia: Roman
Autori: Johanna Sinisalo
Shqipëroi: Ilira Shurbani
Shtëpia botuese: Dituria
Viti: 2009
Fq. 204
Pesha: 0.281 kg
ISBN: 978-99943-46-74-5

Mbi librin

Johanna Sinisalo lindi në Laponinë finlandeze më 1958. Ajo është mjaft e suksesshme me filmat e saj për të qeshur, komikë televizivë. Ka fituar shumë çmime kombëtare, midis të cilëve çmimin Atorox, Çmimin e Finlandës dhe çmimin Kemi National Conic Strip Contest. Fitues i Çmimit e Finlandës , romani "Kurrë pa rënë dielli" është një vepër magjepsëse që është bërë një sensacion ndërkombëtar.

Angeli, një fotograf i ri kthehet nga një natë orgjie në shtëpi, ku gjen një grup adoleshentësh duke ngacmuar një troll të vogël, të plagosur dhe pa mbrojtje. Ai e merr brenda, pa marrë parasysh pasojat dramatike të këtij vendimi. Ç'mund të bësh me një troll në qytet?

Prania e trollit ndikon në jetën e Angelit në mënyra që ai nuk do t' i kishte parashikuar kurrë. Bëhet e qartë se krijesa është miku intim i ndjenjave më të ndaluara të burrit. Një roman me origjinalitet vezullues, romani "Kurrë pa rënë dielli" është një histori qesëndisëse dhe joshëse e natyrës dhe e marrëdhënies së njeriut me gjërat e gra dhe e pushtetit të shterpësisë te vetja jonë.

Komente mbi librin

"Përralla e çuditshme dhe erotike e Sinisalos shfaqet në botën e shtrembër përmes një syri magjik. Ky roman vjen në jetë pas orësh, dëshirash të çliruara, vezulluese."

The Guardian

"Një fantazi e hollë triller... Çdo zbulim tingëllon si zëri i një tregimtari duke na sjellë ndër mend se si Perënditë luajnë me fatet tona."

The New York Times

"Në mënyrë turbulluese joshës... Elegancë, vërtetësi dhe bindje ngjethëse."

Independent on Sunday

Reviews

Write a review

Kurre pa rene dielli, Johanna Sinisalo

Kurre pa rene dielli, Johanna Sinisalo

Johanna Sinisalo lindi në Laponinë finlandeze më 1958. Ajo është mjaft e suksesshme me filmat e saj për të qeshur, komikë televizivë. Ka fituar shumë çmime kombëtare, midis të cilëve çmimin Atorox, Çmimin e Finlandës dhe çmimin Kemi National Conic Strip Contest.

Libra të ngjashëm

Klientët që blenë këtë libër, blenë edhe...

Shkarkime

KATËR HAPA PER TE POROSITUR

Udhëzues i shkurtër mbi procesin e porositjes së librave nëpërmjet faqes tonë.

Shkarkime (0)